Rasa

Go down

Rasa

Pisanie by Varja on Pią Kwi 04, 2014 10:11 pm

I. Cechy rasy:
- Odporni
- Defensorzy
- Ksenofobia

II. Skrócona wersja podania:
Są to masywne trzymetrowe stworzenia pokryte grubą, pozbawioną włosów skórą. Poruszają się w pozycji wyprostowanej na dwóch mocarnych kończynach zakończonych czterema kopytkami. Z ich tułowia wyrastają dwie proporcjonalne do reszty cielska kończyny. Wykształciły one dłonie podobne do ludzkich, z tą różnicą że posiadają tylko trzy palce. Uwagę zwraca wielka czaszka stanowiąca jedną trzecią długości stworzenia. Na pysku, nad nozdrzami, sterczy pojedynczy róg, natomiast para rogów mierzących pół metra długości znajduje się nad oczami. Tył czaszki zwieńcza pancerny kołnierz, ochraniający krótką szyję.

Panuje tutaj hierarchiczna oligarchia, gdzie każdy nowo narodzony członek społeczności ma za zadanie piąć się jak najwyżej... aż nie napotka przeszkody uniemożliwiającej mu dalsze pięcie się po drabinie społecznej. Założenie jest proste - skoro nie potrafisz kogoś przewyższyć, to znaczy że tak powinno być.
Rządzą najbardziej wpływowi i zaradni, ale jak to bywa, władza korumpuje przez co niektórzy mają lepszy start. Skład władzy dość rzadko się zmienia, bo jest to swego rodzaju oficjalny monolit mówiący jednym głosem. Nieoficjalnie to pole rozgrywek elit hierarchii. Jeżeli skład władzy się zmienia, to albo w wyniku przekazania swej pozycji członkowi rodziny, albo poprzez intrygę pnącego się po szczeblach hierarchii stworzenia.
Jeżeli chodzi o usposobienie względem świata... Marion Kayle nie cierpią innych ras. Lubują się w zniewalaniu innych gatunków i trzymaniu ich jako zabawek. Nigdy nie uznają kogoś spoza siebie za równego. Są skorzy do gniewu, jednak z wiekiem poziom agresji słabnie. Wraz z wyższą pozycją wybuchy emocji traktowane są jako przejaw słabości, więc członkowie tej rasy starają się na to uważać.
Bardzo zauważalne są tutaj tendencje hedonistyczne.

Początki państwowości Marion Kaye sięgają wielu wieków wstecz. Klimat ich rodzimej planety dawał idealne warunki dla ewolucji wszelakich stworzeń, więc fauna była wyjątkowo niebezpieczna. A to skutkowało koniecznością łączenia się w grupy łowieckie, gdyż wyruszanie w dzicz samemu było błaganiem o powolną śmierć.
Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrastała też świadomość odrębności Marion Kayle od reszty istot zamieszkujących planetę. Wraz z rozszerzaniem terenów łowieckich napotkano inne "cywilizowane" stworzenia, jednak kończyło się to masowym mordem bądź zimną wojną, w myśl zasady że przetrwają najsilniejsi.
Rasa nigdy nie przeżywała czegoś takiego jak złota era. Zawsze było źle, zawsze było ciężko. A to gigantyczne robale drążyły tunele pod miastami, a to nastał czas rebelii, a to doszło do skażenia i powstały nowe formy życia, zagrażające społeczności. Wszystko przychodziło z czasem i mozołem. Planeta Marion zbierała okrutne żniwo selekcji. Doszło nawet do krótkiej wojny atomowej, zakończonej anihilacją kolejnego "zaawansowanego" gatunku. Jednak użycie potęgi atomu zwróciło się przeciwko Marion Kaye. Jak to ujął jeden z sławnych Marionitów, "cała natura zwróciła się przeciwko rasie". I było w tym duzo prawdy, gdyż klęski spotykające gatunek "rogowatych", jak można ich nazywać, przekraczały naukowe pojmowanie. Marion Kaye znaleźli się na krawędzi upadku cywilizacji, jednak udało im się przetrwać. Do dziś nie udało się im ujarzmić dzikiej natury, szalejącej na Marion, zaś badania naukowców dowiodły, że planeta ta odznacza się szczątkową świadomością.

Pierwszą planetą od słońca jest Zol, będąca bardziej spieczoną skorupą niż czymś atrakcyjnym. Rodzima planeta "Marion", nie licząc dalekiej północy, jest jednym gigantycznym tropikiem. Piastuje się jako druga planeta od słońca, szczycąc się posiadaniem dwóch księżyców - Wuf i Puf. Trzecia planeta dostała nazwę Noiram i tak jak druga, posiada atmosfere. Przeważa tam klimat umiarkowany chłodny oraz subpolarny, co zaowocowało ubogą florą i fauną. Po tym następuje już fala mało atrakcyjnych ciał niebieskich, takich jak gazowy olbrzym Pofis, nieatrakcyjny Sifop, różowy Trog i gazowy olbrzym Grog.

III. Mapa państwa:

Varja

Liczba postów : 55
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach