Wydarzenia

Strona 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Darne on Sob Lis 08, 2014 11:32 am

//a kto mówi o ukończeniu gry?
avatar
Darne

Liczba postów : 329
Join date : 01/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by AdDur on Sob Lis 08, 2014 11:49 am

Ja. Nie dla kolejnych światostatków.
avatar
AdDur

Liczba postów : 1474
Join date : 03/03/2014
Age : 23
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Darne on Sob Lis 08, 2014 7:40 pm

Tura 32
W takim razie na arkologie wydajemy tylko 500 pkt, bo i tak się przydadzą "trójwymiarowe" ośrodki miejskie, rozrastające się również w pionie, biorąc pod uwagę tempo rozrodu Roju.
500 pkt. wydajemy na badania nad osłonami termicznymi, naszym docelowym celem jest próba utworzenia ochrony, która pozwalałaby nam przelatywać przez systemy w których doszło do erupcji supernowych.
800 pkt. wydajemy na badania nad naszymi zdolnościami psychicznymi - chcemy lepiej je poznać, by w przyszłości miec większe możliwości ich rozwoju.
200 pkt. wydajemy na skanery psioniczne - mające umożliwiać wykrywanie dowolnych okrętów załogowych.
2000 pkt. wydajemy na badania nad laserami - biorąc pod uwagę skuteczność naszych myśliwców oraz poznanie wielu nowych technologii, w tym osłon czy antymaterii, nie godzi się, by nasze najmniejsze jednostki wciąż korzystały z praktycznie już prehistorycznych działek.

Za całe nasze punkty infrastruktury budujemy bramy hiperprzestrzenne w:
- 6 - Quikil, układ macierzysty
-5 - Varrant (na zachód od Quikil)
-6 - Lorenz (na południe od Aviga)
-3 - Vilga (na południe od Hurr)
-6 - Kurrin (na samym wchodzie, "ślepy zaułek")
-3 - Sychua (na południe od 0E)

avatar
Darne

Liczba postów : 329
Join date : 01/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Darne on Sob Lis 08, 2014 8:41 pm

Tura 32
Zbudowałem w turze 30 dziesięć kolonizatorów. Wysyłam je do wszystkich systemów na południe od mojego systemu o wartości 3 na samym południu:
- Trzy "jedynki"
- Trzy "dwójki"
- Jedna "trójka"

Pozostałe trzy kolonizatory pozostawiamy w zapasie. Nasze kolonizatory mają ustawić tam bazy, które będziemy dalej rozwijali w następnych latach, m.in poprzez dalsze badania nad terraformowaniem, połączonym z rozwojem naszych pasożytów oraz żywicieli, by ułatwić im pracę w tego typu ekstremalnych warunkach.


Po budowie Ravany zostało nam jeszcze trochę ponad 800 pkt. wojska. Wydajemy je na budowę dwóch Dagonów, które włączamy do III Floty Łowieckiej.
avatar
Darne

Liczba postów : 329
Join date : 01/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by AdDur on Sob Lis 08, 2014 10:11 pm

Tura 32

Zbudowano bramy hiperprzestrzeni.

Opracowano.
+ Arkologia I
+ Arkologia II
+ Arkologia III
+4% zadowolenia

Naukowcy zwrócili opłatę za osłony termiczne. Przy supernowej to cię i tak stopi, mniejsze daje szanse przetrwać odpowiednio mocny zwykły pancerz lub tarcze. Przy supernowej to od ich mocy zależy jak cię sponiewiera.

Numer polega że Greya akurat znają swoje zdolności. Wymyśl konkretną technologię.

Opracowano.
+Skaner psioniczny I
+ Skaner psioniczny II
+ Lasery V
+ Lasery VI
+ Lasery VII
avatar
AdDur

Liczba postów : 1474
Join date : 03/03/2014
Age : 23
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by AdDur on Sob Lis 08, 2014 10:13 pm

Nie uznam tak wujowego opisu kolonizacji. Zacznj dawać mapy, bo to bełkot który muszę interpretować.
avatar
AdDur

Liczba postów : 1474
Join date : 03/03/2014
Age : 23
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Darne on Sob Lis 08, 2014 10:15 pm

Tura 32

http://pics.tinypic.pl/i/00583/6njeas4e3cke.png - po prostu wszystkie światy na południe od tej trójki na samym dole. Te wypalone przez uciekające z galaktyki delfinki.

A w takim razie 1300 pkt. z tych zwróconych wydaję na badania nad EMP. Przyda się, skoro roboty szaleją po galaktyce.
avatar
Darne

Liczba postów : 329
Join date : 01/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by AdDur on Sob Lis 08, 2014 10:26 pm

Tura 32

Tamto 3 mam oznaczonbe jako skolonizowane. To na południu pośród wypalonych.

Za każdą bazę na systemach 1-2 musisz zainwestować po 10 pkt w następnej turze. Baza na 2 będzie dawać 10 pkt zysku, na 1 - 5 pkt.

Zbadano.
+EMP III
+EMP IV
+EMP V
+ Rakiety EMP I
+ Rakiety EMP II
+ Rakiety EMP III
+ Rakiety EMP IV
avatar
AdDur

Liczba postów : 1474
Join date : 03/03/2014
Age : 23
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Darne on Sob Lis 08, 2014 11:27 pm

Tura 33
Infrastruktura: 1000
Wojsko: 3000
Technologia: 5272


Rozpoczynamy prace nad najambitniejszym i największym projektem w historii Roju - nadumysłem.

Zbyt długo potencjał naszych zdolności psychicznych był niewykorzystywany. Zbyt długo stosowaliśmy zaledwie półśrodki, które, jak się okazuje, są niewystarczające. Rozwijając osiedla, królowe, kolonizując nowe światy - przez cały czas byliśmy zdecydowanie zbyt ograniczeni, a w przełamaniu tego nie pomogło nam nawet zasymilowanie nowych gatunków inteligentnych.

Teraz, gdy mamy dostęp do większych możliwości niż kiedykolwiek, omniinteligencja Roju nakazuje rozpocząć prace nad nową władzą, zdolną zarządzać idealnie całym Rojem, mając wystarczający intelekt by być w stanie tego dokonać. Intelekt wielkości planety, dodajmy. To połączenie cybernetyki oraz biotechnologii, w oparciu o wszystkie zebrane przez nas dane, ma być w stanie przekształcić Rój - w jednostkę, gdzie będzie tylko jeden Greya z wieloma członami. Jeden ogromny organizm, zarządzający swoimi poszczególnymi częściami ciała dzięki telepatii.

Świat zdobyty na naszych ostatnich wrogach - ten o wartości 3 - ma zostać przeznaczony, w zamierzeniu, na tylko i wyłącznie ten projekt. Nadajemy mu nazwę "Eden", by odpowiadała temu, co planujemy tam uczynic.
Wydajemy 60 pkt. infrastruktury - po 10 na każdą z nowych baz - na ich rozwój. Pozostałe 940 pkt. wydajemy na budowę baz naukowych oraz wylęgarni robotnic na Edenie. Będą nam potrzebne, jeśli mamy zamiar dokończyć ten projekt.

Wydajemy 800 pkt. technologii na dalszy rozwój biotechnologii, by ułatwić w przyszłych latach prace nad Edenem oraz nadumysłem.
Wydajemy 272 pkt. technologii na badania nad teorią czasu. Rój jest bardzo ciekawy, czy przy obecnym stanie naszego rozwoju jest możliwe nagięcie, zdawałoby się, niemożliwych do przełamania praw i manipulowania czasem.
Wydajemy 200 pkt. technologii na badania teorii czasoprzestrzeni. Naszym celem jest określenie istnienia wszechświatów równoległych oraz kieszonkowych, oraz określenie możliwości tworzenia ich. Jest to dla nas o tyle ważne, że byłoby to ogromne wsparcie dla projektu Nadumysłu, ze względu na wartości obronne czy zapewnianie dodatkowej przestrzeni. (coś jak tu - http://pl.wikipedia.org/wiki/Perfekcyjna_niedoskona%C5%82o%C5%9B%C4%87 , patrz "inkluzje")
Pozostaje nam 4000 pkt.technologii.

Roboczo określamy następujące sfery rozwoju projektu Eden:
- Energetyczna - nadumysł będzie wymagał swoich porcji energii, a w celu połączenia tego z fazą samorozwojową, przydatne będzie odkrycie nowych sposobów pozyskiwania energii przy użyciu biotechnologii, np. przy użyciu fotosyntezy. Nowe źródła energii powinny być organiczne i jak najbardziej efektowne.
- Obronna - nadumysł będzie potrzebował ochrony. Ochronę naziemną będą zapewniały wszystkie jednostki Greya oraz biologiczne struktury obronne. Obronę w przestrzeni gwiezdnej powinny zapewniać żywe okręty, które byłyby w stanie rodzić się na Edenie.
- Umysłowo-psychiczna - biorąc pod uwagę planowane stworzenie Nadumysłu jako reprezentacji całego gatunku, będzie on wymagał ogromnej inteligencji oraz zdolności psychicznych. Niezbędne będą prace zarówno nad genetyką, jak i również nad komputerami, w celu stworzenia zadowalającej podstawy do rozwijania tej sfery. Jednym z planów jest m.in sztuczne zaprojektowanie nowego organizmu, składającego się głównie z wyrośniętego mózgu, na których nadumysł - jak przystało na przedstawiciela gatunku pasożytniczego - mógłby pasożytować, używając go jako pewnego rodzaju organicznego procesora.
- Samorozwojowa - jedna z ważniejszych faz. Jednym z głównych założeń projektu jest chęć utworzenia wielkiego organizmu, zdolnego do ulepszania samego siebie oraz rozrastania. W razie braku którejś z niezbędnych do działania rzeczy - niezaleznie czy miałyby to być kolejne robotnice, dodatkowe banki pamięci czy źródło, a w sytuacjach ekstremalnych - dodatkowy wszechświat kieszonkowy bądź statek kosmiczny - Eden ma być w stanie wytworzyć ją sam, przy użyciu swojego intelektu oraz danych mu narzędzi.
- Fuzyjna - gdy projekt będzie w dostatecznej fazie, niezbędne będzie rozpoczęcie procesu podporządkowywania mu kolejnych elementów Roju. Ze względu na tak olbrzymi potencjał chcielibyśmy również, by wszystkie jednostki oraz ich umysły, dotyczy to szczególnie tych, pasożytujących na istotach inteligentnych, takich jak ludzie czy hurr, były w stanie posiadać swoją kopię zapasową. Ze względu na możliwości byłoby dobrze, gdyby zaimplementowano do tego elementy rzeczywistości wirtualnej.
avatar
Darne

Liczba postów : 329
Join date : 01/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by AdDur on Nie Lis 09, 2014 12:18 pm

Tura 33

Bazy są gotowe do działania.

Co do technologii to czas i czasoprzestrzeń tutaj scalone są w jedno.
+ Biotechnologia IV
+ Biotechnologia V
+1% zadowolenia
+ Teoria czasoprzestrzeni I

Badania nad czasoprzestrzenią ledwo co pozwoliły na zrozumienie podstawowych zasad nią rządzącą. W zasadzie niemożliwym jest manipulacja czasem w naszym wymiarze - naukowcy uważają że mogłaby ona doprowadzić do niewyobrażalnej wprost katastrofy. Badacze udowodnili istnienie równoległych wszechświatów jak i większej liczby wymiarów w naszym świecie. Nie mamy jednak żadnego pojęcia jak skontaktować się z innymi wszechświatami i jakie byłyby tego konsekwencje. Wiemy za to, że nasz wszechświat ma zdecydowanie więcej wymiarów - co ważniejsze możliwe byłoby wykorzystanie ich. Co prawda przeniesienie się do niego w formie materialnej jest niemożliwe - jest zawarty w naszym wszechświecie, ponadto umysły Greya niezdolne byłyby go postrzegać, jednak w wypadku Nadumysłu byłoby to możliwe. Problemem w połączeniu wszystkich Greya w jeden umysł są opóźnienia w komunikacji - nawet z prędkością światła. Wymiar-inkluzja psioniczna, czyli kontrolowany przez Nadumysł fragment kolejnego wymiaru umożliwiłby komunikację bez opóźnień między wszystkimi Greya w zasięgu Nadumysłu i jego "pni przekaźnikowych". Tak więc naukowcy proszą o dodatkowe środki na badania nad inkluzją. Ponadto proszą o środki na prace nad samą teorią nadumysłu i opracowaniem teoretycznych założeń jego stworzenia.

Budowa baz i wylęgarni pozwoliła na stworzenie odpowiedniej infrastruktury która sama z siebie przynosi pewne zyski. Koszt całego projektu jak i rozciągnięcia kontroli nadumysłu nad całym rojem może zostać określony po zakończeniu prac teoretycznych.
+100 pkt zysków

Zasadniczo przy użyciu aktualnych źródeł energii jesteśmy w stanie zasilić Nadumysł. Generatory antymateryjne połączone z pełnym wykorzystaniem zasobów energii odnawialnej planety. Co do obrony to zależy tylko od twojej fantazji, to struktury nie będące niezbędne dla działania Nadumysłu jako takiego. Co do budowy "procesora" dla nadumysłu to faktycznie będzie on po prostu wielkim umysłem - potrzebujemy tylko rozwinąć technologię aby przystąpić do konstrukcji. Po zakończeniu hodowli Nadumysł będzie w stanie sam zmieniać swoją strukturę aby sprostać kolejnym wyzwaniom. Podporządkowanie roju wymagać będzie budowy sieci pni na zamieszkanych światach - poszczególne statki poza światami będą połączone dzięki przemienionym w miniaturowe pnie królowym. Zasadniczo nie będzie konieczności posiadania "kopii zapasowych". Wraz z stworzeniem Nadumysłu pojęcia jednostki czy indywidualizmu jako takie zniknie, a wszelka wiedza zostanie zapisana w Nadumyśle, podczas gdy ta nieprawdziwa zostanie zniszczona. Nie będzie więc więcej roju. Będzie tylko "Nadumysł".

Lista technologii wymaganych do oszacowania kosztów projektu:
Wymagane technologie:
Biotechnologia V
Komputery V
Inżyniera genetyczna V
Cybernetyka V
Wzmacniacz psioniczny V
Teoria czasoprzestrzeni I
Inkluzja-wymiar psioniczny I
Teoria nadświadomości I
avatar
AdDur

Liczba postów : 1474
Join date : 03/03/2014
Age : 23
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Darne on Nie Lis 09, 2014 12:29 pm

Tura 33
Wydajemy 3000 pkt. na badania nad Inkluzją-wymiarem psionicznym i 1000 pkt. na badania nad teorią nadświadomości. Badania nad inkluzją dostają dużo wyższy priorytet ze względu na absolutną innowacyjność jak i ogromną wagę w projekcie.
avatar
Darne

Liczba postów : 329
Join date : 01/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by AdDur on Nie Lis 09, 2014 12:42 pm

Tura 33

Trochę przesunięto w drugą stronę i opracowano.
+ Inkluzja-wymiar psioniczny I
+ Teoria nadświadomości I

Bez stworzenia nadumumysłu jest to jednak tylko teoria.
avatar
AdDur

Liczba postów : 1474
Join date : 03/03/2014
Age : 23
Skąd : M(h)roczna Wieża

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Wydarzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 13 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach