Rasa

Go down

Rasa

Pisanie by Richtus on Nie Kwi 06, 2014 8:45 pm

I. Cechy rasy:
- Technokraci
- Militaryści
- Inżynierowie

II. Skrócona wersja podania:
Nimringowie to smukłe humanoidy osiągające 1,7-1,9 metra wzrostu. W ramach rasy wyodrębnia się podgatunki o odcieniach skóry od szarego przez seledynowy po niebieski. Cechą charakterystyczną wyglądu Nimringów jest brak owłosienia. Zarost pojawia się jedynie u prawdziwych nestorów rasy, którzy są otaczani wielkim szacunkiem. Ważnym kulturowo elementem wyglądu są zdobiące ciało Nimringa tatuaże będące wyznacznikiem jego pozycji społecznej. Osobniki płci żeńskiej odznaczają się słabszymi warunkami fizycznymi i delikatniejszymi rysami twarzy.
Podstawową jednostką społeczną jest klan, w ramach którego kultywuje się tradycje i przekazuje wiedzę o historii rasy i wielkich przodków należących do klanu. Członkowie klanu mogą liczyć na pomoc licznych "kuzynów" w wielu aspektach życia, jednak każda klęska jednostki obciąża też dobre imię klanu. Nimringowie utrzymują głęboko zakorzeniony w historii, tradycyjny system rang i tytularnych stanowisk, które odzwierciedlają status społeczny. Najbardziej prestiżowe tytuły otrzymuje się bezpośrednio od Chana. Cały system pozwala precyzyjnie rozstrzygnąć, który z dwóch Nimringów jest ogólnie "ważniejszy", aczkolwiek żaden przedstawiciel innej rasy nigdy nie zrozumiał w pełni zasad tej hierarchii. Każdy Nimring ma swobodę wyboru swojej drogi życiowej. Najbardziej popularne drogi kariery to wojsko, przemysł i badania naukowe. Efekty pracy dają podstawę do podwyższenia statusu społecznego.
Nimringowie są rasą drapieżnych mięsożerców, co przekłada się na ich uwielbienie dla wszystkiego co związane z militariami. Rasa ta żywi też z tego powodu głęboką pogardę dla ras roślinożernych i czuje wyższość względem wszystkożerców. Kulturowym następstwem mięsożerności jest też kult siły i wierność względem "watahy" czyli klanu oraz "przewodnika" czyli chana lub starszego klanu.
Fundamentem na którym budowano cywilizację Nimringów było prawo siły, co poważnie rzutowało na dalszych losach rasy. Gdy ci drapieżcy stali się gatunkiem dominującym na macierzystej planecie i zaczęli tworzyć coraz liczniejsze społeczności, szybko doszło do konfliktów wynikających z ambicji przewodników poszczególnych "watah". Stulecia wojen napędzały rozwój technologiczny. Ogromnym przełomem w sposobie myślenia było odkrycie przez Nimringów faktu, że słabszy ale lepiej wyposażony i stojący na wyższym poziomie technologicznym wróg jest w stanie pokonać brutalną siłę. Od tego czasu następuje stopniowy ale ciągły wzrost przeżywalności osobników o słabych warunkach fizycznych, którzy wcześniej często byli eliminowani w ramach walki o przetrwanie. Rozsądni członkowie klasy rządzącej na całym globie prędko zrozumieli możliwości jakie daje połączenie siły wojowników z pomysłowością "słabeuszy". Objęcie uczonych patronatem władzy zaowocował wejściem Nimringów w epokę gwałtownego rozwoju różnorakich dziedzin nauki. Z czasem w celu ograniczenia drapieżnych skłonności Nimringów i zmniejszenia niepotrzebnych z punktu widzenia rządzących konfliktów stworzono kodeks opisujący prawa i powinności każdego Nimringa względem klanu i chana.
Impulsem dla stworzenia rządu planetarnego pod rządami jednego Wielkiego Chana było nawiązanie kontaktu z obcymi. Mimo, że oficjalnie nie doszło do żadnych konfliktów to Nimringowie wpadli w orbitę wpływów jednego z okolicznych imperiów.
Po utworzeniu podwalin siły Chanatu w skali galaktyki, kolejnym krokiem w celu poszerzenia terytorium kontrolowanego przez Nimringów (i pokazania wszystkożercom i chwastożercom ich miejsca w szeregu) było osłabienie sąsiednich potęg. W tym celu Chanat zaczął potajemnie wspierać działalność piratów napadających na transporty obcych. Szybko okazało się, że Nimringowie świetnie czują się w walce myśliwskiej, ze względu na ich przystosowanie do polowania w grupie. Szybkie ataki z użyciem lekkich jednostek stały się domeną rasy lecz niedostatecznie rozbudowana flota cięższych okrętów przyczyniła się do działań odwetowych, które cofnęły Chanat w rozwoju do punktu w którym ponownie trzeba rozpocząć budowę swojej pozycji w galaktyce.
Układ Ringański nazwany tak od gwiazdy Ring posiada dwie zdatne do zamieszkania planety. Jedną jest druga w kolejności od gwiazdy planeta Nimris. Ojczysta planeta Nimringów składa się w 63% ze stałego lądu, którego rozległe połacie zajmują sawanny na których rozwinęło się życie. Planeta ta posiada 2 księżyce stanowiące potencjalne bazy wojskowe, jednak zupełnie nieinteresujące w kontekście kolonizacji. W okresie szczytowego rozwoju rasy udało się jednak założyć stałą kolonię na Nimrod - trzeciej planecie systemu. Dawniej Nimringowie prowadzili też wydobycie z istniejącego za trzecią planetą układu pasa asteroidów. Pozostałe obiekty są zbyt blisko lub zbyt daleko od gwiazdy by rozpatrywać je w kontekście innym niż źródło surowców (a i to w bardzo odległej przyszłości).

III. Mapa państwa:
avatar
Richtus

Liczba postów : 235
Join date : 02/03/2014
Age : 25

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach