Rasa

Go down

Rasa

Pisanie by RadCat on Pią Kwi 18, 2014 6:54 pm

I. Cechy rasy:
- Odporni
- Inżynierowie
- Eksploratorzy

II. Skrócona wersja podania:
Opis wyglądu:

Społeczeństwo Toltayan wykazuje pewną dwutorowość. Z jednej strony cenią oni stabilność i przewidywalność, z drugiej jednak nigdy nie przejdą obojętnie obok okazji by „zajrzeć za następny pagórek” i dowiedzieć się czegoś nowego. Są przy tym bardzo praktyczni i nadrzędną cechą większości ich dzieł jest funkcjonalność. Estetyka jest sprawą drugorzędną. Toltayanie jako ogół rzadko dają się porwać płomiennym mowom, lepiej działa na nich zimna kalkulacja i rzeczowa, merytoryczna dyskusja. Być może to właśnie z tego powodu państwo Toltayan rządzone jest przez technokratyczny rząd fachowców, jedynie nadzorowany przez wybieraną przez wyborców radę.

W dawnych czasach Toltayanie tworzyli półnomadyczne klany, przemierzające zarówno powierzchnię planety jak i rozległe sieci tuneli pod nią. W historii Toltayan nie brakowało konfliktów na różnym tle, jednak ze względu na wrodzone cechy charakteru rzadko przybierały one formę krwawej rzezi, częściej były to wojny handlowe i sabotaże konkurencyjnych klanów. Pozostałości po strukturze klanowej są obecne do dzisiaj, w formie państw stanowiących coś pośredniego pomiędzy tradycyjnym państwem narodowym a korporacją. Za początek nowoczesnej historii Toltayan uznawany jest zazwyczaj moment sformowania Konfederacji Toltayańskiej 85 lat temu, w której wszystkie liczące się państwa zobowiązały się do wzięcia odpowiedzialności za planetę i dalszy rozwój gatunku, a w dalszych dziesięcioleciach głównym celem Konfederacji stało się badanie i eksploracja przestrzeni kosmicznej.

Opis macierzystego układu planetarnego (Murya):
Summan – najbliższa gwieździe planeta to niewielki glob składający się głównie z na wpół roztopionych skał. Ze względu na panujące na planecie warunki nigdy nie udało się zebrać w pełni satysfakcjonujących danych o niej.
Toltay – macierzysta planeta Toltayan znajduje się na wewnętrznym skraju ekosfery gwiazdy, a jej powierzchnia otrzymuje znaczne ilości promieniowania z macierzystej gwiazdy. Jednocześnie pod jej powierzchnią istnieją ciągnące się często setkami kilometrów rozległe systemy tuneli i pieczar, ukształtowanych na skutek działalności wulkanicznej i tektonicznej. Większość zasobów wody na planecie znajduje się również w wielkich podziemnych jeziorach i rzekach. Z tego powodu organizmy żywe zamieszkujące Toltay albo wykształciły egzoszkielety chroniące je przed promieniowaniem, prowadzą nocny tryb życia za dnia kryjąc się w jaskiniach, lub zupełnie opuściły powierzchnię i zamieszkały w rozległych podziemiach.
Nassam – trzecia w kolejności planeta układu jest dla odmiany niemal w całości pokryta ciekłą wodą, jest także o połowę mniejsza od Toltay. Jak łatwo się domyślić, po rozpoczęciu programów kosmicznych Toltayan, Nassam stała się ich ulubionym celem. Szybko okazało się, że jej wody zamieszkują liczne formy życia zwierzęcego i roślinnego.
Ukir – czwarta planeta systemu znajdująca się za pasem asteroid, wielkością zbliżona jest do Toltay i posiada gęstą atmosferę, która jednak składa się głównie węglowodorów, a na jej powierzchni występują jeziora płynnego metalu i podobnych związków.
Yann – Najdalsza planeta w układzie to potężny gazowy olbrzym posiadający około dwudziestu mniejszych i większych księżyców oraz majestatyczne różnokolorowe pierścienie.

III. Mapa państwa:
avatar
RadCat

Liczba postów : 228
Join date : 18/04/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach