Rasa

Go down

Rasa

Pisanie by TopGun on Sob Lip 05, 2014 4:28 pm

I. Cechy rasy:
- Technokraci ( -10% koszt badań)
- Militaryści ( lepsi żołnierze )
- Inżynierowie ( tańsze inwestycje i produkcja okrętów )

II. Skrócona wersja podania:


Opis wyglądu:
Argolianie są humanoidami. Rozróżnia się u nich dwie płcie, samca i samicę. Osiągają wzrost między 170-210 cm. Genetycznie posiadają smukłą budowę ciała ( no chyba, że jakiś osobnik się bardzo zaniedba) 1 parę oczu, uszu i każdej z kończyn. Argolianie należą do rodziny ssaków i osiągają wiek do 150 lat
Opis społeczeństwa:
 Nie ma wielu różnic pomiedzy społeczeństwami Ziemi i Argolii. Te same metody rozrywki, Podobna struktura rodzinna z tą różnicą iż bigamia jest faworyzowana. Samice mają mniej praw niż samce, jednak jest to uwarunkowane biologicznie i nie podnoszą one z tego powodu krzyku. Argolianie wyznają wiele religii, jednak do każdej z nich po prawie 2500 lat cywilizacji podchodzą ze sporą rezerwą. Powstanie Hegemonii spowodowało rozrost biurokracji i spadek indywidualności jak zresztą w każdym totalitarnym systemie. Mimo to, ostatnie reformy  demokratyczne powodują odwrót trendu.

Opis historii:
Historia Argolian podobna jest do ludzkiej. Od początku swego istnienia znali mord i wojnę a każdy wie iż konflikt jest głównym motorem napędowym rozwoju technologicznego. Wiele było okresów pokoju i prosperity w historii Argolian, zawsze jednak okazywało się iż później następowała stagnacja i powolna degeneracja społeczeństwa w końcu prowadząca do konfliktu w takiej lub innej postaci i tylko łaska bogów i ich opieka sprawiły iż rasa ta dotrwała do dzisiejszych czasów.

Największą i jak na razie ostatnią wojną była „Wojna unifikacyjna”, jak ją nazywają podręczniki historii.  Kh’raga Urkhan, przywódca Hegemonii Dratheonu, jednej z potęg militarnych, wykorzystał szalejący kryzys gospodarczy by wywołać wojnę, która miała dać mu władzę nad całą planetą. Wojna była straszna, trwała ponad 15 lat i pochłonęła ponad miliard ofiar. W końcu jednak Kh’radze udało się spełnić swoje marzenie i w roku 2452 wg kalendarza Imdalskiego została ogłoszona Hegemonia Argoliańska.

Kh’raga jak nikt inny przed nim i prawdopodobnie nikt po nim rozumiał fenomen historii Argolianów i wiedział iż rasa pozbawiona zewnętrznego zagrożenia, bądź celu prędzej czy później pogrąży się w otchłani wojen domowych. Dlatego też powołał do życia Ministerstwo Eksploracji Pozaargoliańskiej by po odbudowaniu szkód wojenny skierować skupienie całej rasy na eksplorację kosmosu.

Kh’raga zmarł śmiercią naturalną w 2482 i władzę po nim przejął jego syn Uh’raga. Za panowania Uh’ragi w hegemonii doszło do rozluźnienia nieco uścisku hegemona. W 2490 powstał parlament i przeprowadzone został pierwsze wolne wybory. Senat Argoliański liczy sobie 250 deputowanych mimo iż jego władza jest mocno ograniczona to społeczeństwo argoliańskie przyjęło fakt powołania tej instytucji ze sporym entuzjazmem.

MEP wysłał pierwsze satelity kosmiczne na orbitę okołoargoliańską już w 2468 ( technologia pozwalająca wysyłać satelity na orbitę była znana już 60 lat wcześniej jednak podczas wojny wiele satelitów zostało zniszczonych, bądź ich kody dostępu zostały zagubione co spowodowało utratę możliwości korzystania z nich), mimo to, dopiero za panowania Uh’ragi rozwinął skrzydła.  W 2484 Abassi Huoxon został pierwszym Argliańczykiem w kosmosie.  W 2489 pierwsza argoliańska sonda kosmiczna wylądowała bezpiecznie na Albanel. Od tego czasu MEP ma w planach załogową misję na Albanel, jednak z powodu posiadania atmosfery i nawet nieco silniejszej grawitacji niż Argolia problemem cały czas jest powrót na ojczystą planetę.

Obecnie mamy rok 2495


Opis macierzystego układu planetarnego:

*Mithra – słońce, nazwana po bogini matce, stworzycielce wszechświata i  przywódczyni Argoliańskiego panteonu
*Gelba – skalista planeta pozbawiona atmosfery, z racji swojej bliskości do słońca nazwana po argoliańskiej bogini, córce Mithry, najbardziej lojalnej wobec swojej matki ze wszystkich bóstw
*Boma  - skalista planeta pozbawiona atmosfery, nazwana po argoliańskim bogu rzemieślników, a poźniej i przemysłu
* Pas Asteroid Imdali, nazwany po królowej Imdali, Argoliańskiej postaci historycznej
* Argolia i Albanel – dwie planety typu ziemskiego orbitujące w odległości od siebie 0,0052 au ( 2x odległość Ziemia-Księżyc) wokół wspólnego barycentrum.
*B’allmar – gazowy olbrzym posiadający pierścienie i 6 satelitów, z racji swojego zielonego koloru ( kolor krwi argolian) nazwany po argoliańskim bogu wojny i zniszczenia.
*Mearas – gazowy olbrzym, największa planeta układu Mithra. Posiada 11 satelitów, nazwana największym i jednocześnie przywódcy olbrzymów, pierwszych konstrukcji Argolii i Albanela, którzy sprzeniewierzyli się swoim stwórcom wypowiadając im wojnę. Za karę zostali całkowicie wytępieni.
*Zhulong – skalista planeta, z racji swojej odległości od gwiazdy w całości pokryta grubą warstwą lodu, brak atmosfery, nazwana po argoliańskim bogu zaświatów i strażniku czasu. W XXI wieku został ogłoszony patronem naukowców

III. Mapa państwa:

http://bankfotek.pl/image/1780558

TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach