Modele statków

Go down

Modele statków

Pisanie by TopGun on Sob Lip 05, 2014 4:29 pm

Cywilne:

Statek Kolonizacyjny klasy Zavala:
Nazwa: Statek Kolonizacyjny klasy Zavala
Typ: Kol
Opis: Kolonizator
Użyte technologie: Napęd jądrowy I, Poszycie I, Czujniki I
Cena: 40

Wygląd:


Transportowiec klasy Mith'rim:
Nazwa: Transportowiec klasy Mith'rim
Typ: Transportowiec
Użyte technologie: Napęd jądrowy I, Poszycie I, Czujniki I
Cena: 20
Flota: 10 transportowców (6 wozi rudę)

Wygląd:
Wojskowe

Korweta eksploracyjna klasy Nur'Khan (wycofana ze służby):
Nazwa: Korweta klasy Nur'Khan
Typ: Korweta
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Lekki Pancerz II, Czujniki I, Rakiety atomowe II, Działa Gaussa II ( 4 działka p-lot gaussa do strącania nadlatujących rakiet )
Cena: 45

Uwagi: Nur'Khan, nie licząc kilku wyrzutni rakiet, pozbawiony jest uzbrojenia artyleryjskiego. Posiada natomiast dodatkowe stanowiska czujników jak również wyrzutnie sond eksploracyjnych. Przeznaczony jest do odkrywania i badania odległych światów i systemów.

Wygląd:Korweta Patrolowa klasy Xemeac (wycofana ze służby):
Nazwa: Korweta klasy Xemeac
Typ: Korweta
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Lekki Pancerz II, Czujniki I, Rakiety atomowe II, Działa Gaussa II
Cena: 92

Uwagi: Xemeac służy jak szybki statek patrolowy. Strzegący linii zaopatrzeniowych i frachtowców przed tymi, którzy mogliby połasić się na ich ładunek

Wygląd:
Fregata klasy Summ'ing (wycofana ze służby):
Nazwa: Fregata klasy Suum'ing
Typ: Fregata
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Lekki Pancerz II, Czujniki I, Rakiety atomowe II, Działa Gaussa II
Cena: 115

Uwagi: Suum'ing jest pierwszym okrętem Hegemonii zaprojektowanym tylko do walki i obrony granic tworzącego się galaktycznego imperium.

Wygląd:Fregata klasy Summ'ing mk II:
Nazwa: Fregata klasy Suum'ing mk II
Typ: Fregata
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Pancerz Podstawowy III, Czujniki II, Rakiety atomowe III, Działa Gaussa III, Rakiety EMP II, Komputery II
Cena: 130 (nowy okręt) 65 ( modernizacja z mk I do mk II )

Uwagi: Suum'ing mk II jest wersją rozwojową jednego z pierwszych okrętów bojowych wchodzących w skład Kosmicznej Floty Hegemonii. W stosunku do pierwowzoru usprawniono przede wszystkich elementy uzbrojenia w postaci dział elektryczno-magnetycznych nowej generacji oraz przebudowanych wyrzutni rakiet by mogły wystrzeliwać także rakiety z głowicą EMP. Konstruktorzy planowali także wymianę jednostki napędowej na najnowsze silniki wykorzystujące plazmę. Niestety wymiana tego elementu wiązałaby się ze znaczną przebudową kadłuba. Odświeżona wersja podstawowego okrętu bojowego Hegemonii została doposażona w ten sam pół-automatyczny system kierowania ogniem co jej starszy i większy kuzyn Bolsorg.

Wygląd:


Niszczyciel klasy Bolsorg:
Nazwa: Niszczyciel klasy Bolsorg
Typ: Niszczyciel
Użyte technologie: Napęd plazmowy II, Pancerz Podstawowy III, Czujniki II, Rakiety atomowe III, Działa Gaussa III, Rakiety EMP II, Komputery II
Cena: 210

Opis: Pojawienie się jednostek Chanatu Nimring znacznie większych od swoich własnych wyraźnie zaniepokoiło Admiralicję Hegemonii. Gwiezdna Flota Hegemonii nadal jest w powijakach i cierpi na braki ilościowe jak i jakościowe. Angażowanie się teraz w jakikolwiek konflikt zbrojny z obcą cywilizacją jest wysoce nierekomendowane. Dlatego też postanowiono ogłosić przetarg na nową, większą jednostkę. Pomimo demilitaryzacji przestrzeni kosmicznej i uwolnienia Argoliańskich firm z restrykcji prowadzenia biznesu w kosmosie prywatny sektor konstrukcyjny nie jest jeszcze dobrze rozwinięty dlatego propozycja AKZ została szybko przyjęta przez GFH. Bolsorg jest pełnoprawnym przedstawicielem swojej klasy z pokaźnym zestawem systemów uzbrojenia jak i solidnym pancerzem. Dodatkowo został wyposażony w prototypowy, pół-automatyczny system kierowania ogniem w celu zwiększenia precyzji ostrzału artyleryjskiego z dział elektromagnetycznych.


Wygląd:


Niszczyciel klasy Bolsorg mk III:
Nazwa: Niszczyciel klasy Bolsorg III
Typ: Niszczyciel
Użyte technologie: Napęd na antymaterę I, Pancerz Podstawowy IV, Czujniki III, Rakiety atomowe III, Działa Gaussa IV, Rakiety EMP II, Komputery III, Pole Siłowe IV, Działa Laserowe IV, Miniaturowy napęd podprzestrzenny I
Cena: 420

Opis: Po podpisaniu pokoju Hegemonia przystąpiła do aktywnego odbudowywania dawnej potęgi floty. By mieć jakąkolwiek szanse na pokonanie w przyszłości Chanatu i Cesarstwa postanowiono zmobilizować wszystkie siły w celu zbudowania najpotężniejszej floty w regionie. Trzecia generacja niszczyciela Bolsorg jest szybka, mocno uzbrojona i przede wszystkim, dzięki zamontowaniu generatorów pola siłowego trwała. Oprócz ulepszonych silników, dział Gaussa, pancerza oraz zamontowaniu pola siłowego kolejna generacja posiada potężne, zamontowane na stałe strumieniowe działo laserowe do rażenia daleko oddalonych celów. Dodatkowo zamontowani w niej najnowszy wynalazek w postaci miniaturowego napędu podprzestrzennego.


Wygląd:


Krążownik klasy Gothmog:
Nazwa: Krązownik klasy Gothmog
Typ: Krążownik
Użyte technologie: Napęd na antymaterię I, Pancerz Podstawowy IV, Czujniki III, Rakiety atomowe III, Rakiety EMP II, Komputery III, Pole Siłowe IV, Działa Gaussa IV Działa Laserowe IV, Miniaturowy napęd podprzestrzenny I,
Cena: 900

Opis: Po podpisaniu pokoju Hegemonia przystąpiła do aktywnego odbudowywania dawnej potęgi floty. By mieć jakąkolwiek szanse na pokonanie w przyszłości Chanatu i Cesarstwa postanowiono zmobilizować wszystkie siły w celu zbudowania najpotężniejszej floty w regionie. Kolejnym krokiem jaki postanowiono zrobić jest rozwój gabarytowy okrętów floty Argoliańskiej. krązownik Gothmog w założeniu będzie następcą niszczyciela Bolsorg w roli podstawowego okrętu bojowego Hegemonii. Wyposażony w mocne uzbrojenie i porządne opancerzenie wspomagane generatorami pola siłowego krązownik jest w stanie podjąć walkę z każdym wrogim okrętem.


Wygląd:

http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2013/118/8/d/ship_concept_by_trinitydigitaldesign-d63dr3e.jpg


Myśliwce:

Myśliwiec przewagi przestrzennej HT-57 "Gerovit":
Nazwa: Myśliwiec Przechwytujący klasy Gerovit
Typ: Lekki Myśliwiec
Użyte technologie: Napęd plazmowy II, Pancerz Lekki II, Czujniki III, Pole Siłowe III, Działa Laserowe III
Cena: 30

Opis: Brak sił myśliwskich stał się prawdziwą piętą achillesową Argoliańskiej Marynarki Kosmicznej. Zarówno Nimringowie jak i Ludzie posiadali znaczące siły przewagi przestrzennej. Nawet Klarhowie posiadają kontyngent lotniczy. W związku z tym, Naczelna Rada Admiralicji Hegemonii dała tej sprawie najwyższy priorytet.

Sytuacja w jakiej znalazła się Hegemonia nie pozwala na opracowanie i budowę lotniskowców. Środki jakie musiały by być do tego przeznaczone zostaną znacznie lepiej użyte przy produkcji niszczycieli i fregat. Z drugiej strony nie można zostawić tej luki w arsenale Hegemonii kompletnie niezabezpieczonej. Dlatego tez inżynierowie Argoliańscy opracowali Gerovita.

Gerovit reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie miniaturyzacji i łączy Argoliańską oraz Khlarską technologię. 4 Silniki plazmowe zapewniają Gerovitowi ponadprzeciętną prędkość. Dodatkowo, dzieki wymianie technologicznej z Klarhami udalo się opracować technologię wektorowania ciągu. Dzięki temu Gerovit jest też niesłychanie zwrotny. Dwa silniki znajdujące się po bokach statku zostały doposażone w technologię odwracania ciągu co dodatkowo zwiększa manewrowość i dodaje umiejętność szybkiego "hamowania" w przestrzeni w sytuacjach bojowych i nie tylko.

Z racji starania się by zachować małe rozmiary pojazdu inżynierowie zrezygnowali z zastosowania działek elektromagnetycznych gdyż te wymagały amunicji. W zamian zamontowano dwa laserowe działka pulsacyjne przeznaczone do strącania wrogich myśliwców i bombowców.

Gerovit jak pierwszy statek bojowy Hegemonii wyposażony jest także w generator pola siłowego.


Wygląd:


Okręty Rozpoznania:

Korweta Głębokiego Rozpoznania klasy Igrak:
Nazwa: Igrak
Typ: Korweta głębokiego rozpoznania
Użyte technologie: Napęd plazmowy II, Pancerz Podstawowy III, Czujniki III, Komputery II, Maskowanie II, Pole Siłowe II
Cena: 100

Opis: Brak jakichkolwiek informacji o tym co się dzieje tuż za swoimi granicami bardzo niepokoił najwyższe władze Hegemonii. Dość nieprzychylna dyplomacji postawa dwóch potężniejszych ras z którymi Argolianie do tej pory się spotkali tylko podsycała niepokój szerzący się w kręgach władzy na Argolii. Dlatego też specjaliści z AKZ dostali zlecenie zaprojektowania statku rozpoznania, który byłby niewidzialny bądź przynajmniej trudny do wykrycia dla wrogich okrętów. Statki takie mogłyby przeniknąć niezauważenie do przestrzeni obcych nacji i po powrocie zdać raport. Tak powstał Igrak. Korweta została zbudowana na podstawie Nur'Khana i wyposażona w ulepszone systemy wykrywania i skanowania. Dodatkowo pancerz został pokryty specjalnym materiałem rozpraszającym fale radiowe i pochłaniającym fale świetlne. Pod pancerzem został także zainstalowany system gromadzenia i rozpraszania ciepła by zmniejszyć sygnaturę cieplną okrętu.
Wygląd:Ostatnio zmieniony przez TopGun dnia Pią Paź 31, 2014 7:40 am, w całości zmieniany 2 razy

TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Sob Lip 05, 2014 8:43 pm

Nazwa: Statek Kolonizacyjny klasy Zavala
Typ: Kol
Opis: Kolonizator
Użyte technologie: Napęd jądrowy I, Poszycie I, Czujniki I
Cena: 40

Wygląd:


TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Sob Lip 05, 2014 8:47 pm

Nazwa: Transportowiec klasy Mith'rim
Typ: Transportowiec
Użyte technologie: Napęd jądrowy I, Poszycie I, Czujniki I
Cena: 20
Flota: 10 transportowców (6 wozi rudę)

Wygląd:


TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Sro Lip 09, 2014 12:35 pm

Nazwa: Korweta klasy Nur'Khan
Typ: Korweta
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Lekki Pancerz II, Czujniki I, Rakiety atomowe II, Działa Gaussa II ( 4 działka p-lot gaussa do strącania nadlatujących rakiet )
Cena: 45

Uwagi: Nur'Khan, nie licząc kilku wyrzutni rakiet, pozbawiony jest uzbrojenia artyleryjskiego. Posiada natomiast dodatkowe stanowiska czujników jak również wyrzutnie sond eksploracyjnych. Przeznaczony jest do odkrywania i badania odległych światów i systemów.

Wygląd:


Nazwa: Korweta klasy Xemeac
Typ: Korweta
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Lekki Pancerz II, Czujniki I, Rakiety atomowe II, Działa Gaussa II
Cena: 92

Uwagi: Xemeac służy jak szybki statek patrolowy. Strzegący linii zaopatrzeniowych i frachtowców przed tymi, którzy mogliby połasić się na ich ładunek

Wygląd:Nazwa: Fregata klasy Suum'ing
Typ: Fregata
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Lekki Pancerz II, Czujniki I, Rakiety atomowe II, Działa Gaussa II
Cena: 115

Uwagi: Suum'ing jest pierwszym okrętem Hegemonii zaprojektowanym tylko do walki i obrony granic tworzącego się galaktycznego imperium.

Wygląd:TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Pon Sie 11, 2014 11:37 am

Nazwa: Niszczyciel klasy Bolsorg
Typ: Niszczyciel
Użyte technologie: Napęd plazmowy II, Pancerz Podstawowy III, Czujniki II, Rakiety atomowe III, Działa Gaussa III, Rakiety EMP II, Komputery II
Cena: 210

Opis: Pojawienie się jednostek Chanatu Nimring znacznie większych od swoich własnych wyraźnie zaniepokoiło Admiralicję Hegemonii. Gwiezdna Flota Hegemonii nadal jest w powijakach i cierpi na braki ilościowe jak i jakościowe. Angażowanie się teraz w jakikolwiek konflikt zbrojny z obcą cywilizacją jest wysoce nierekomendowane. Dlatego też postanowiono ogłosić przetarg na nową, większą jednostkę. Pomimo demilitaryzacji przestrzeni kosmicznej i uwolnienia Argoliańskich firm z restrykcji prowadzenia biznesu w kosmosie prywatny sektor konstrukcyjny nie jest jeszcze dobrze rozwinięty dlatego propozycja AKZ została szybko przyjęta przez GFH. Bolsorg jest pełnoprawnym przedstawicielem swojej klasy z pokaźnym zestawem systemów uzbrojenia jak i solidnym pancerzem. Dodatkowo został wyposażony w prototypowy, pół-automatyczny system kierowania ogniem w celu zwiększenia precyzji ostrzału artyleryjskiego z dział elektromagnetycznych.


Wygląd:


TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Wto Sie 12, 2014 11:44 am

Nazwa: Fregata klasy Suum'ing mk II
Typ: Fregata
Użyte technologie: Napęd termojądrowy I, Pancerz Podstawowy III, Czujniki II, Rakiety atomowe III, Działa Gaussa III, Rakiety EMP II, Komputery II
Cena: 130 (nowy okręt) 65 ( modernizacja z mk I do mk II )

Uwagi: Suum'ing mk II jest wersją rozwojową jednego z pierwszych okrętów bojowych wchodzących w skład Kosmicznej Floty Hegemonii. W stosunku do pierwowzoru usprawniono przede wszystkich elementy uzbrojenia w postaci dział elektryczno-magnetycznych nowej generacji oraz przebudowanych wyrzutni rakiet by mogły wystrzeliwać także rakiety z głowicą EMP. Konstruktorzy planowali także wymianę jednostki napędowej na najnowsze silniki wykorzystujące plazmę. Niestety wymiana tego elementu wiązałaby się ze znaczną przebudową kadłuba. Odświeżona wersja podstawowego okrętu bojowego Hegemonii została doposażona w ten sam pół-automatyczny system kierowania ogniem co jej starszy i większy kuzyn Bolsorg.

Wygląd:


TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Sro Wrz 03, 2014 1:15 pm

Nazwa: Igrak
Typ: Korweta głębokiego rozpoznania
Użyte technologie: Napęd plazmowy II, Pancerz Podstawowy III, Czujniki III, Komputery II, Maskowanie II, Pole Siłowe II
Cena: 100

Opis: Brak jakichkolwiek informacji o tym co się dzieje tuż za swoimi granicami bardzo niepokoił najwyższe władze Hegemonii. Dość nieprzychylna dyplomacji postawa dwóch potężniejszych ras z którymi Argolianie do tej pory się spotkali tylko podsycała niepokój szerzący się w kręgach władzy na Argolii. Dlatego też specjaliści z AKZ dostali zlecenie zaprojektowania statku rozpoznania, który byłby niewidzialny bądź przynajmniej trudny do wykrycia dla wrogich okrętów. Statki takie mogłyby przeniknąć niezauważenie do przestrzeni obcych nacji i po powrocie zdać raport. Tak powstał Igrak. Korweta została zbudowana na podstawie Nur'Khana i wyposażona w ulepszone systemy wykrywania i skanowania. Dodatkowo pancerz został pokryty specjalnym materiałem rozpraszającym fale radiowe i pochłaniającym fale świetlne. Pod pancerzem został także zainstalowany system gromadzenia i rozpraszania ciepła by zmniejszyć sygnaturę cieplną okrętu.
Wygląd:


TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by TopGun on Sro Wrz 10, 2014 6:56 am

Nazwa: Myśliwiec Przechwytujący klasy Gerovit
Typ: Lekki Myśliwiec
Użyte technologie: Napęd plazmowy II, Pancerz Lekki II, Czujniki III, Pole Siłowe III, Działa Laserowe III
Cena: 30

Opis: Brak sił myśliwskich stał się prawdziwą piętą achillesową Argoliańskiej Marynarki Kosmicznej. Zarówno Nimringowie jak i Ludzie posiadali znaczące siły przewagi przestrzennej. Nawet Klarhowie posiadają kontyngent lotniczy. W związku z tym, Naczelna Rada Admiralicji Hegemonii dała tej sprawie najwyższy priorytet.

Sytuacja w jakiej znalazła się Hegemonia nie pozwala na opracowanie i budowę lotniskowców. Środki jakie musiały by być do tego przeznaczone zostaną znacznie lepiej użyte przy produkcji niszczycieli i fregat. Z drugiej strony nie można zostawić tej luki w arsenale Hegemonii kompletnie niezabezpieczonej. Dlatego tez inżynierowie Argoliańscy opracowali Gerovita.

Gerovit reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie miniaturyzacji i łączy Argoliańską oraz Khlarską technologię. 4 Silniki plazmowe zapewniają Gerovitowi ponadprzeciętną prędkość. Dodatkowo, dzieki wymianie technologicznej z Klarhami udalo się opracować technologię wektorowania ciągu. Dzięki temu Gerovit jest też niesłychanie zwrotny. Dwa silniki znajdujące się po bokach statku zostały doposażone w technologię odwracania ciągu co dodatkowo zwiększa manewrowość i dodaje umiejętność szybkiego "hamowania" w przestrzeni w sytuacjach bojowych i nie tylko.

Z racji starania się by zachować małe rozmiary pojazdu inżynierowie zrezygnowali z zastosowania działek elektromagnetycznych gdyż te wymagały amunicji. W zamian zamontowano dwa laserowe działka pulsacyjne przeznaczone do strącania wrogich myśliwców i bombowców.

Gerovit jak pierwszy statek bojowy Hegemonii wyposażony jest także w generator pola siłowego.


Wygląd:

Spoiler:


TopGun

Liczba postów : 162
Join date : 04/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Modele statków

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach