Dyskusja o zakończonej edycji

Go down

Dyskusja o zakończonej edycji

Pisanie by AdDur on Wto Lis 11, 2014 6:04 pm

Aby nie robić śmietnika w planowym temacie z dokładnymi danymi podsumowującymi i ogłoszeniach - tutaj rozmawiajcie o minionej edycji, zgłaszajcie prośby itp.

Proszę was o zaopiniowanie jednej sprawy: Czy chcecie abym udostępnił cenniki i wszystkie do tej pory tajne dane mechaniczne GM-ki, czy też mają pozostać one utajnione?

AdDur

Liczba postów : 1474

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Dyskusja o zakończonej edycji

Pisanie by Zeman on Wto Lis 11, 2014 6:09 pm

Co do tej jednej sprawy - > Obojętnie, chociaż sam chętnie bym zagrał kiedyś jeszcze w podobną grę. Pozostane przy większości.
Zeman

Liczba postów : 269

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Darne on Wto Lis 11, 2014 6:09 pm

Jestem za odtajnieniem wszystkiego. Przyda się w razie planowania nowej edycji.
Darne

Liczba postów : 329

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Richtus on Sro Lis 12, 2014 7:27 pm

Dziękuję za grę wszystkim sojusznikom, wrogom, a zwłaszcza Mistrzowi Gry, który dzielnie trzymał wszystko w ryzach przez te wszystkie tury i wzorowo wywiązywał się ze swoich zadań. Jestem pełen podziwu dla stylu, regularności i jakości odpisów. Z mojej perspektywy była to najlepsza edycja w historii Gezo, niezmiernie się cieszę że mogłem zagrać. Przynosi mi niemałą satysfakcję fakt, że po latach nadal są ludzie którzy chcą uczestniczyć w grze do której stworzenia przyłożyłem rękę.
Co do rezultatów, to raczej nie szło mi najlepiej ale nadrabiałem renomą (Darne straszył graczy złym Richtusem podobno). Wyniki pokazują, że flota nie była najmocniejsza, mimo że właściwie tylko w nią inwestowałem. Mimo to udało się dość sprawnie rozegrać wojnę z Argolianami, a gdybym zajął kolejne ich systemy (wydawało się to prawdopodobne) i pod koniec intensywniej walczył z Xi to miałbym podobny wynik w ilości systemów jak Darne. Gdyby nie mój odwieczny problem z podejmowaniem odważnych działań i przekonanie, że Xi gromadzą gdzieś na tyłach wielką flotę, mógłbym wypaść lepiej Smile
W każdym razie najlepszy wynik uzyskał Hive, moim zdaniem to nie ulega wątpliwości. Gratulacje.

Uprzedzając pytania o to czy poprowadzę kolejną edycję, które ostatnio się nie pojawiały ale teraz pewnie zaczną - niestety nie wcześniej niż dokończę edycję na PNW, a więc za jakieś 6-9 miesięcy. Tymczasem trzymajcie kciuki, żebym zdobył tytuł inżyniera Very Happy
Richtus

Liczba postów : 235

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Darne on Czw Lis 13, 2014 7:26 am

Dziwnie widzieć Richtusa jako tego słabszego w zwią... w sojuszu. I miło widzieć takie ciepłe słowa o moim gatunku. Szkoda że gra się skończyła, bo zamierzałem właśnie zagrać va banque i spróbować zastraszyć crabixów, by dołączyli "do krucjaty przeciw maszynowej abominacji". Akurat miałem dość punktów na dwie śliczne, funkiel-nówki, Ravany...

Za chyba największą wadę gry uznałbym, jak w poprzednich edycjach, dość ograniczoną dyplomację. Próbowałem się zastanowić jak by temu zapobiec w kolejnych edycjach - jedyne na co wpadłem to to, by gracze zaczynali jako (byłe) rasy w najlepszym wypadku "satelickie", a w najgorszym zniewolone, do niedawna zarządzane przez jakieś większe imperium, które wzięło i zdechło/odleciało w światostatku/ coś innego. Wtedy przynajmniej początkowi gracze znaliby swoje pozycje, mieliby od razu kontakt itp.
A że szyszada bez eksploracji i tajemnic nie ma racji bytu - to poza tym upadłym imperium mogłoby być sporo sektorów, gdzie kryłyby się wszelkiej maści tajemnice, łącznie z obcymi rasami.
Darne

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by TopGun on Czw Lis 13, 2014 10:45 am

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim za grę a szczególnie Richtusowi za "content" Very Happy

Mam szczerą nadzieję iż w niedalekiej przyszłości ktoś podejmie temat i będę miał przyjemność ponownie ( tym razem od początku) zagrać w gezosteb/szyszadę.

Co do wydarzeń z gry, atak Nimringów i ES na mnie nastąpiłby prędzej czy później. Chciałem po prostu zająć co się da by mieć później z czego stworzyć większą flotę, niestety niedoszacowałem zdolności bojowych i technologicznych Ludzi i głównie to przyczyniło się do mojej porażki.

Jeżeli chodzi zaś o wady, uważam iż zbyt szybki rozwój technologiczny w dziale "specjalne". Rzeczy takie jak budowa bram podprzestrzennych cz nadświadomość. W późniejszym etapie gracze mieli po prostu za dużo wolnych punktów do wydania i wzieli się za wymyślanie super technologii. Takie rzeczy można by ukrócić ograniczając jeszcze bardziej dochody w późniejszym etapie rozwoju imperium, lub wprowadzając system kosztów za każdy statek/planetę.

TopGun

Liczba postów : 162

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by RadCat on Czw Lis 13, 2014 5:59 pm

Ze swojej strony również dołączam się do podziękowań dla wszystkich graczy, choć z niektórymi nie miałem okazji spotkać się grze.

Chociaż nie stworzyłem z Toltay galaktycznego imperium to za sukces uznaję przetrwanie w otoczeniu samych agresywnych gatunków i zostanie "szyszadową Szwajcarią". W rzeczywistości, gdyby nie agresja Crabix, zakończyłbym grę bez jednego wystrzału Very Happy. Chyba jako jedyny również próbowałem nawiązywać jakiekolwiek kontakty handlowe i dyplomatyczne poza "wypowiadamy wojnę [tu wstaw nazwę dowolnego państwa w grze]". Gdyby gra toczyła się dalej, zapewne musiałbym dołączyć do któregoś z wielkich, a wybór między ES i Greya (i Omegą?) to jak wybór między kijem a pałką Smile.

Jeżeli ktoś kiedyś podejmie się jeszcze prowadzenia kolejnej edycji, dołączam się do głosów wprowadzenia kosztów utrzymania floty żeby chociaż trochę zwiększyć znaczenie gospodarki.
RadCat

Liczba postów : 228

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Darne on Czw Lis 13, 2014 6:15 pm

Akhem, w sumie to byłeś już praktycznie w sojuszu ze mną. No chyba że wymiana technologiczna (+dostawanie techów za darmo) i wsparcie militarne to za mało...

A co do zbyt szybkiego rozwoju naukowego - to akurat mi się bardzo podobało. Mniej więcej od połowy gry wszyscy mieli opracowane jakieś podstawy, a potem każdy z graczy mógł czymś zaskakiwać. Problem był tylko w słabej znajomości reszty galaktyki, bo tak np. wiadomość o światostatku czy nadumyśle mogłaby się spotkać z należytą reakcją.
Darne

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by RadCat on Czw Lis 13, 2014 11:20 pm

Niczego nie podpisywałem Smile Ale faktycznie, planem A było zebranie wszystkich na Omegę, a planem B pójście z tobą.
RadCat

Liczba postów : 228

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Darne on Pią Lis 14, 2014 8:36 am

Więc plan A był zbieżny. Zanim zrezygnowałeś chciałem ci zaproponować uderzenie na crabixów raz a porządnei, z całej pary, ale tylko w jednym miejscu, by zrezygnowali z walki, a mieli wciąż wystarczający potencjał by się przydać w krucjacie przeciwko maszynom.
Darne

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Richtus on Pią Lis 14, 2014 3:40 pm

Pod koniec gry zacząłem stawiać pola minowe na granicy z Omegą, do których miały dojść umocnienia i spore floty obronne, nie wiem tylko czy bym zdążył, bo w razie upadku Xi i ewentualnego zajęcia jeszcze kilku ich systemów przez moje siły, mógłbym stać się następnym celem dość szybko.
Gdyby do tego czasu wybuchła wielka wojna przeciw maszynom to raczej przez pierwsze tury stałbym z boku i zaczekał przynajmniej aż Omega przerzuci na wschód większość sił - wtedy pewnie dopiero bym się włączył. Nie wiem co zrobiliby ES ale jeśli stanęliby po stronie Omegi, to może powstrzymałbym się od ataku i zamiast tego próbował dobić północnych sąsiadów.
Richtus

Liczba postów : 235

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Zeman on Nie Lis 16, 2014 11:10 am

Troszke  odemnie:

Cóż, jako nowy gracz na Szyszadzie powiem, że poczułem się bardzo zagrożony w starciu z Darne. Z początku uwidziałem sobie ES jako państwo mocno militarystyczne, jednak ograniczane przez delikatnie pokręconą idee "honoru". Uznałem że skoro KTOŚ NAPEWNO ZROBI LUDZI (ha-ha), to będą oni mieli forme casualowej multi-korporacyjnej federacji, co mnie osobiście dawno znudziło. Duża inspiracje zapewniły mi stare japońskie animacje, jak i pewna kampania Space Opery w której Havoc był MGiem. Generalnie, w momencie gdy wyzwałem Jawasów do "wojny", myślałem że gra sie dla mnie skończy, ale....udało mi sie zastraszyć ich z pomocą 2 Kanonierek. Nie mialem w zamiarze aneksować żadnych frakcji, a jedynie zmuszać je do skłądania hołdu imperatorowi.

Granica z Greya generalnie była najsilniej umocnionym miejscem w mojej przestrzeni.

Później zacząłem po prostu eksperymentować z różnymi rodzajami statków. Bardzo załuje, że nie udało mi sie użyć w walce moich MECHÓW MYŚLIWCÓW czy też Pancernika który generalnie był wielki, latającym ostrzem plazmowym.

Co do Omegi - planowałem po walkach z Xi wpierniczyć się swoją cała flotą na potracone siły robotów i iść za ciosem, wypalając kolejne z ich planet. Nie starczyło na to czasu.

Tak ze swojej strony - gdyby prawdopodobnie doszło do momentu że cesarstwo zaczeło by upadać, prawdopodobnie zdetonowałbym jądra wszystkich planet we własnych systemach.

Generalnie, chciałem pokazać ludzi jako silną, niezależną i sprytną rase w galaktyce. Mam nadzieje że w jakimś stopniu mi sie udało Smile

Zeman

Liczba postów : 269

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Powrót do góry