Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Go down

Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Nie Sty 21, 2018 12:38 pm

No to tak. Trochę poprzednia sesja się dłuży, więc zrobię nową.

Kataklizm i Sąd Ostateczny zstąpił na Świat. Pożary, powodzie, szalejące burze, zarazy i tornada. Wszystko. Dosłownie wszystko poszło nie tak. Co było przyczyną? A tego nikt już nie pamięta. Dlaczego? Bo wszystko co było zapisane, znajdowało się na powierzchni, a wszystko co zostało na powierzchni, zostało rozwalone w pył. Jedynie istoty, który znajdowały się pod ziemią, przeżyły Zagładę. No i sobie żyją tak od stuleci, aż w końcu zrobiło się za ciasno i musieli wyjrzeć na powierzchnię. I było to cudowne. Lasy, błękitne niebo, czysta woda, i olbrzymie, wielogłowe potwory mutanty które pożarły w minute po wyjściu na powierzchnie pierwszego odkrywcę, by potem zanurkować w pozostawione otwarte wejście do podziemnej kolonii i pożreć lub przynajmniej pozabijać kolejne dziesiątki zanim w końcu wyjście zostało zapieczętowane.

Jesteś... kimś. Kimkolwiek. Rasa znaczenia nie ma, każdy tutaj jest mutantem w jakimś stopniu. Umiejętności magiczne, czy psoniczne, czy fizyczne nie są także czymś wyjątkowym.

Zwykli normalsi są jak bydło. Daje się im obowiązki, zapewnia bezpieczeństwo, a oni spokojnie sobie pracują i rozmnażają i umierają.

Ty. Ty BYŁEŚ normalsem. Teraz jesteś KIMŚ. Albo z normalsa przeobraziłeś się w odkrywcę (jedyna droga kariery), albo od początku miałeś DAR, ale za mało jest miejsca pod ziemią na kolejnego takiego jak ty. Lepiej zacznij na siebie zarabiać, a najprostszą drogą jest zwiad Skorupy. Skorupa to inaczej powierzchnia zewnętrznego świata. Tak więc zaraz wyrusz sam, albo w towarzystwie by być kolejnym mięsem śmiałkiem, który zginie zwiedzi powierzchnię i udowodni swoją wartość odkrywając coś wartościowego.

To kim jesteś?

***

Zasady mechaniczne:

Czysty storyteling. Jednak żeby mniej więcej ogarniać podzielę umiejętności na poziomy:
- Uczeń - pierwszy stopień, bez tego poziomu umiesz tylko naprawdę podstawowe rzeczy, które można wytłumaczyć tylko zdrowym rozsądkiem; np. jeśli nie masz Ucznia w walce mieczem, ale chcesz walczyć mieczem, to równie dobrze, a nawet lepiej, byś tłukł się pałką, bo bez Ucznia to możesz trafić płazem a nie ostrzem, może nie trzymać gardy i w ogóle tłuczesz tym żelastwem jak konarem; lepiej zainwestuj w konar obity żelazem; w sumie to do walki drągiem Ucznia nie potrzeba, ale jak chciałbyś już kogoś ogłuszyć celnie od tyłu po cichu w tył głowy patykiem, to lepiej byś miał Ucznia
- Biegły - No. TO już jest konkretny poziom. To już posiada ktoś na poziomie milicji. Ostrym lub tępym uderzysz tylko gdy Ty tego chcesz. Nie wypadnie ci broń tak łatwo z ręki, i już masz chociaż minimalną szansę na takie myczki jak flinty czy parowania.
- Zaawansowany - Ło Panie. Tutaj to już strefa pojedynkowa. Atak bez zmyłki, flinty to nie problem dla Ciebie. No i trafiasz tam gdzie chcesz trafić, a nie gdzie Cię wiatr poniesie. Nawet możesz próbować rozbroić przeciwnika, lub go odsłonić, by wbić mu tam gdzie boli.

Dalsze poziomy to będziemy obgadywać jak przeżyjesz.

Każdy ma do rozdania 9 pkt na jakiekolwiek chce umiejętności. Czy to walka mieczem, czy walka łukiem, czy też stolarstwo albo wyplatanie koszy. Albo na cokolwiek innego, dogadamy się, walnij dobrą historie postaci to może dam więcej. Zagadaj na discordzie to może coś innego się ukręci. Te 9 pkt to raczej taki wyznacznik czego się spodziewać lub dla kogoś, gdy nie chce mu się myśleć i chce tylko porozdawać punkciki i mieć to z głowy
Cennik:
Uczeń kosztuje 1 pjkt
Biegły kosztuje 3 pkt
Zaawansowany kosztuje 5 pkt
Kupujesz raz i masz.

Aha. I dodaj sobie Biegłego w jakimś Rzemiośle. Za darmo. W końcu żarcie może i rośnie pod ziemią, ale jakoś trzeba opłacić zbieraczowi by to on za Ciebie łamał sobie plecy. W końcu nie jesteś normalsem by w polu robić. No ale jakoś zarobić trzeba, a zarabiałeś wybranym własnie rzemiosłem. No i przyda się w dziczy, gdzie nie ma sklepów. Lepiej wtedy samemu sobie coś uszyć albo oskórować.

Następnie wymyśl i daj sobie DAR. To cię rozróżnia od normalsów. Masz DAR. Lub jesteś na tyle upartym mułem, że doszedłeś ciężką pracą do świetności i zamiast daru dodaj sobie 6 pkt umiejętności. Dary nie mają poziomów, po prostu je masz.

Przykładowe DARy:
- Wszystkożerny - Dosłownie, póki nie jest to stworzone w bezpośrednim celu jako trucizna, to możesz to zeżreć, nawet gruz i brud.
- Infrawizja - niech się ktoś do Ciebie tylko zakradnie, to się zdziwi, jak nie tylko mu się to nie uda, to jeszcze będzie widział gdzie ma wątrobę by dorobić w niej dodatkową dziurę
- Telekineza - podnosisz rzeczy trzecim okiem
- Pirokineza - podpalasz rzeczy trzecim okiem
- Kriokineza - zamrażasz rzeczy trzecim okiem

Atrybuty.
Każdy się rodzi inny. No i tutaj też trzeba to jakoś oznaczyć.
Siła: 10
Wytrzymałość: 10
Zręczność: 10
Percepcja: 10
Spryt: 10
Ogłada: 10
Powyżej przeciętne atrybuty. No ale ty nie jesteś Normalsem. Więc rozdziel jeszcze 10 pkt dodatkowo wśród powyższych atrybutów. W końcu nie jesteś przeciętniakiem!


Ostatnio zmieniony przez Faust dnia Sro Sty 31, 2018 7:15 pm, w całości zmieniany 3 razy
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Szyszak on Pią Sty 26, 2018 10:08 pm

Poziom technologiczny. Jaki.

Polityka panująca w Pozdiemiach rozumiem nie ma najmniejszego znaczenia dla sesji? Po prostu wielki misz-masz, rozpiździec i kto silniejszy ten ma?
avatar
Szyszak

Liczba postów : 107
Join date : 06/04/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Sob Sty 27, 2018 8:22 am

Poiom technologiczny będzie zależał od postaci. Jeśli gracze zrobią postać na poziomie technologicznym średniowiecza, steampunku, cyberpunku, przyszłości i podbojów kosmicznych, to taka technologia będzie panować.

Polityka generalnie taka jak opisana, ale jeśli pojawi się postać, w której historii znajdę ustrój, to taki ustrój ja dokomputuję do sesji.

Czyli generalnie tutaj wasza historia postaci ma ogromne znaczenie na świat.

Kto pierwszy ten lepszy.
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Szyszak on Sro Sty 31, 2018 8:12 pm

Imię: Żak
Rasa: Zwykły normalsowy człowiek

Wygląd:
Jak student co wziął dwa kierunki na raz i do tego pracuje po godzinach. Wiecznie zmęczony, wiecznie otępiałe i niewidzące spojrzenie, wieczne wory pod oczami i przekrwione czarne oczy. Czarne włosy sięgające do ramion, niedbale ułożone i zawsze przetłuszczone. Postura absolutnie przeciętnego sucholca, niedbały zarost z pizdowąsem. Zmęczenie i senność dosłownie emanują z niego jak światło z żarówki.

Atrybuty:
Siła: 10
Wytrzymałość: 10
Zręczność: 10
Percepcja: 13
Spryt: 10
Ogłada: 17

Umiejętności:
Rzemiosło - gry hazardowe (biegły)
Przewidywanie - zaawansowane - na podstawie obserwacji czynów i zachowań innych, potrafi przewidzieć ich następne ruchy a nawet myśli, „wchodzi w ich skórę”. Musi mieć jednak najpierw pole do obserwacji.
Oszukiwanie - biegły - potrafi wymyślić sobie alibi i się go trzymać, czy zwieść przeciwnika w partyjce mahjonga. W końcu on tylko śpi i nic co robi nie musi być prawdziwe nawet dla niego samego.
Matematyka - uczeń - umie liczyć lepiej niż większość normalsów.

DAR:
[STAND NAME]: NARCOLEPTIC
Postać potrafi zasnąć na zawołanie, i to na bardzo krótki czas (kilka sekund). Przez pierwsze 2-3 sekundy manifestuje się z niej dusza (w humanoidalnej postaci), która jest niemal niezniszczalna i obdarzona jest niewiarygodną prędkością, precyzją i siłą, działając na otoczenie w promieniu max. 2 metrów. Jest w stanie złapać i odrzucić bardzo liczne pociski z kusz, karabinów, czy nawet rykoszetować od siebie kule armatnie, oraz przecinać/wgniatać stalowe płyty - jest w stanie rozszarpać i zmiażdżyć niemal wszystko wokół siebie w mgnieniu oka.
Potężna moc i funkcjonalność jest jednak okupiona wadami - moc działa NAPRAWDĘ krótko (2-3 sekundy), zaś sen może ciągnąć się nawet i do 10 sekund, i zaraz po przebudzeniu postać jest chwilę zamroczona, ponadto w stanie narkolepsji ciało jest bezwładne, wobec czego użycie mocy np. nad klifem skończyłoby się śmiercią. No i dusza nie może zadziałać na swoje własne ciało w żaden sposób.

Historia:
Był normalsem przeznaczonym do roboty na polu, ale miał na to wyjebane i odpracowywał może z 10% normy, zamiast tego woląc ucinać sobie drzemki w drodze z łóżka do stołu i ze stołu do łóżka. Dlaczego właściciel go za to nie zabił, pytacie? Bo zawsze oddawał tyle czynszu ile było trzeba, czasem nawet z wyprzedzeniem. Jak?
Bardzo, bardzo często wygrywał zakłady. Był zwykłym normalsem, który potrafił nieraz ogrywać mutantów i elitę. Nie musiał polegać na brudnych sztuczkach, nie musiał oszukiwać - on po prostu wiedział, co zrobi przeciwnik. Po samych reakcjach był w stanie rozpoznać, jakie karty dostali, czy co rzucili, czy które karty zamierzają podmienić.
Nie grywał dla zarobku ani chwały, ani nawet by wygrać wyścig szczurów i nie być zwykłym „normalsem”. Grał da zabawy, bo praca była zwyczajnie zbyt nudna, a dla niego życie jest jak jeden wielki sen, w którym po prostu się bawi. A śmierć? Ot, obudzi się. Wieczne balansowanie na granicy snu i jawy sprawiło że nie jest w stanie brać wszystkiego na poważnie i nie jest w stanie odróżnić prawdziwego od urojonego. Jest wiecznie jak na tabletkach.
Dlaczego wyszedł na powierzchnię? Przegrał w mahjonga i został sprzedany jako tragarz dla jakiegoś randomowego odkrywcy (najlepiej by było gdyby był nim inny gracz). Ot, zwykła kolej rzeczy. W końcu uwieńczeniem hazardu jest bezsensowna śmierć.
avatar
Szyszak

Liczba postów : 107
Join date : 06/04/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Sro Sty 31, 2018 8:18 pm

"Postura absolutnie przeciętnego sucholca, niedbały zarost z pizdowąsem. Zmęczenie i senność dosłownie emanują z niego jak światło z żarówki."
"Ogłada: 17"

Seems legit.

***

Ogólnie jest ok, dopuszczam.
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Wojtek on Czw Lut 01, 2018 4:25 pm

Imię: Malagor Wielorogi
Rasa: Zwierzoludź
Wiek: 38 lat

Wygląd:
Malagor jest w dawnym postrzeganiu ludzi, mutantem. Mierzy 211 cm wzrostu i jest umięśniony, co dla jego rasy jest raczej normalne. Jest on hybrydą człowieka i barana, inaczej Gorem, wykrzywioną przez nieśmieszny kaprys bogów. Ma on podobne do baranich nogi i łeb. Sama głowa jest jednak bardziej wypaczona. Malagor posiada bowiem dwie pary wykrzywionych rogów i zęby zdecydowanie niepodobne do baranich. Są ostre, wystające i przystosowane do rozrywania mięsa. Klatka piersiowa, choć już ludzka, od góry zarośnięta jest gęstą sierścią tak jak i głowa i górna część ramion. Tors i ramiona pozostają ludzkie choć trzeba przyznać, że proporcja ciała do rąk jest lekko zachwiana na stronę zbyt długich, masywnych ramion.

Atrybuty:
Siła : 11
Wytrzymałość : 14
Zręczność : 11
Percepcja : 14
Spryt : 10
Ogłada : 10

Umiejętności:
Rzemiosło(wytwarzanie oszczepów) - Biegły
Miotanie(oszczepy) - Biegły
Tresura - Biegy
Tropienie - Uczeń
Sprawunek - Uczeń
Skradanie - Uczeń

DAR - Beastmaster
Malagor rozumie mowę zwierząt i jest w stanie porozumiewać się z nimi bez większych problemów. Brzmi to wtedy jak pomruki i bleczenie lecz nie ważne czy to pies, sowa czy mysz, zwierzęta po prostu go rozumieją i są w stanie odpowiedzieć. Cecha ta ma też to do siebie, że zwierzęta inaczej go traktują. Są bardzo skłonne do wykonywania jego poleceń, łatwiej dają się tresować i niezwykle się do niego przywiązują. Nie działa to na zasadzie niewolenia umysłów lub naginania woli zwierząt. One po prostu czuję niewyobrażalną sympatię do tego "potwora". Są czasami skłonne nawet oddać życie za swojego pana/przyjaciela lecz gdyby ten okazał im wrogość nie pozostaną dłużne. Wszystko polega na wzajemnym szacunku i przywiązaniu, nie na ogłupiającej magii.

Cecha rasowa - Eat Shit - Układ pokarmowy Gora jest inny od ludzkiego. Przyjmuje bardziej różnorodne pożywienie i jest znacznie wytrzymalszy. Żołądki Gorów radzą sobie z młodym drewnem, zanieczyszczeniem wody czy nawet mało świeżym mięsem.

Towarzysze:
Qantaga i Vorazun. Jest to rodzeństwo 3letnich, dużych psów(owczarki kaukaskie), które pomagały Malagorowi przy pracy i wyjątkowo się do niego przywiązały. Jest to miłość do tego stopnia, że gdyby poprosił, skoczyły by w przepaść. Oboje mimo, że nie są już szczeniakami, bardzo lubią się bawić, są radosne choć nie należy ich lekceważyć. To psy przede wszystkim obronne i stróżujące, które w razie takiej okazji, chęci czy konieczności ruszą na uzbrojonego wroga, czy też będą wspaniałymi partnerami do polowań. Jedyną wadą w tych pięknych puchaczach jest to, że "duży pies, dużo je."

Ekwipunek:
Worek na plecy:
- 5 oszczepów, osełka, 4 groty do oszczepów, mały młotek, szczypce.
Torba:
- 8 kg suszonej baraniny, nóż masarski, 3 owcze skóry(razem z wełną), krzesiwo, bukłak 2l Grogu.
Pas z kawałkiem szmaty na kroczę.


Historia:
Świat jaki znał Malagor był opowiedziany na dyktando tych wstrętnych żab. Slannowie ponoć byli panami na tych ziemiach przed kataklizmem i są nimi teraz. Nie wychylają swoich ogromnych brzuchów za mury świątyni słońca i rządzą silną łapą. Reszta musi być im wdzięczna skoro mówią, że przewidzieli katastrofę. Że uratowali resztę. W porównaniu do jaszczuroludzi, ludzie, elfy, krasnoludy i każda inna rasa, przymierają głodem, pracuje dla nich i umiera w brudzie. Wszechobecną zaletą jest pokój. Wszystkie rasy żyją w zgodzie pod groźbą natychmiastowego spalenia na stosie. Wiele lat w podziemnych salach toczyło się życie, hodowano bydło i uprawiano grzyby. Teraz jednak przeludnienie daje się we znaki. Hodowle zwierząt zostały zastąpione wielopoziomowymi uprawami grzybni, która jest wydajniejsza. Nie ma już miejsca dla pasterzy i rzeźników ani nikogo kto nie jest w stanie wykonywać tego co chcą Slannowie…

Malagor Wielorogi, syn Murtaona Czarnego był pasterzem odkąd umiał chodzić. Za Slannów plemię zwierzoludzi mogło żyć swobodnie, nie tępione ani nie tępiący innych. Powierzono im hodowlę owiec i bydła. Malagor zawsze umiał rozmawiać ze zwierzętami, zwyczajnie go słuchały. Większość czasu spędzał właśnie z nimi i to dzięki nim był w stanie utrzymać siebie i swoich starych rodziców. Całe swoje dotychczasowe życie spędził w odmętach podziemnych sal, z owcami i swoimi wiernymi towarzyszami, Qantagą i Vorazunem… Chciał, żeby tak zostało, lecz lordowie mieli inne plany. Pewnego dnia, do rozpadającej się chatki zapukał ktoś ze straży świątynnej. Jaszczuroczłek z groźną miną i z buzdyganem za pasem wręczył Malagorowi dekret. Rzecz musiała być poważna, skoro ktoś oddelegował do tego wojownika zdolnego spojrzeć zwierzoludziowi tych rozmiarów w oczy. Mal odpiął pieczęć i wczytał się w tekst przełykając gorączkowo ślinę i wypuszczając parę z nozdrzy. Posłaniec położył wielką łapę na buzdyganie... "Z wolą Slannów się nie dyskutuje." Malagor zamknął drzwi. Dekret był nakazem uboju całego stada i sprzedaży towarów z nich pozyskanych. Nakazano również "zneutralizować" psy pasterskie a w zamian, Malagor mógł dostąpić zaszczytu stania się pomocnikiem w kuźni. Jaszczurki dobrze wiedziały, że "pasterze" umieją wykonywać broń. W końcu nie bronili stad przed szczurami i pająkami wielkości psów i niedźwiedzi za pomocą mioteł. Proce, oszczepy, topory, ale też przeróżne narzędzia. Jakie było inne wyjście? Ubój i tak trzeba przeprowadzić pod karą śmierci... Potem, można oczywiście wyjść na powierzchnie skorupy i mimo, że Malagor nie miał nic przeciwko byciu kowalem, psów nie odda nigdy w życiu. Przemógł się choć było ciężko. Dokonał rzezi w 2 dni. Wszystko oddał rodzicom, zabrał Qantagę i Vorazuna i odszedł.

Pierwszy raz w życiu widziane słońce, raziło mocno, nieprzystosowane do niego oczy. Malagor siedział na trawie, koło sporego drzewa. Niezwykłe jaka przyjemna może być w dotyku trawa, jak wspaniały jest podmuch wiatru. Jedynym sposobem na zachowanie przyjaciół jest robienie czegoś dla Slannów na powierzchni, a wy jak sądzicie?

-Tak! Wspaniała pogoda, tyle ciekawych rzeczy! ~ Qantaga

-Czuję jedzenie! Możemy zobaczyć co to? ~Vorazun

Ah, psy zawsze będą psami. Tylko one nigdy się nie martwią i nigdy cię nie zostawią.
avatar
Wojtek

Liczba postów : 48
Join date : 31/01/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Czw Lut 01, 2018 8:13 pm

Co oznacza "Sprawunek - Uczeń"?

EDIT

Dowiedziałem się, że jest to oprawianie zwierzyny

KP przyjęte.


Ostatnio zmieniony przez Faust dnia Pią Lut 02, 2018 9:31 am, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Xelacient on Czw Lut 01, 2018 10:02 pm

Imię: Kadmun Ogniooki
Rasa: Półkrasnolud
Wiek: 69

Wygląd Krzepki, przygarbiony dziad z białą brodą oraz niebieskoszarą skórą. Ma błyszczące złote oczy oraz szerokie łapska i jeszcze większe stopy.

Atrybuty

Siła: 15
Wytrzymałość: 15
Zręczność: 7
Percepcja: 7
Spryt: 13
Ogłada: 13

Umiejetności:
- walka oskardem (tudzież kilofem) - zaawansowany - 50 lat praktyki zrobiło swoje... jak to powiadają "Nie bój się gościa co zna 10 000 ciosów, bój się gościa co ćwiczył jeden cios 10 000 razy".
- pływanie - uczeń - od czasu do czasu jakaś podziemna żyła wodna zalewała chodniki, przetrwanie tego wymagało pewnego minimum zdolnosci do przetrwania w wodzie
- wspinaczka - uczeń - niektóre chodniki dla górników są wyjątkowo strome i zanim ktoś wstawił do nich normalną drabinę to trzeba było sobie jakoś radzić
- rzucanie - uczeń - po co chodzić z urobkiem do wózka górniczego kiedy można nim rzucić? Poza tym jedną z zabaw normalnsów po zmianie jest rzucanie nożami do tarczy
- broń palna - uczeń - został przeszkolony w jej obsłudze i konserwacji przed wysłaniem na powierzchnię

Rzemieślniczy(biegły): druciarstwo - teoretycznie Kadmun zajmował się ryciem w skale, ale nie raz i nie dwa musiał na szybko naprawić sobie oskard, pasek, plecak czy nawet buty. Odpowiednio uformowany kawałek drutu załatwiał sprawę , z czasem nauczył się nawet robić pułapki na gryzonie (w skrócie: masz rolkę drutu i zrobisz z niej wszystko)

Dar:
Pirokineza: psioniczna zdolność podpalania/przepalania przedmiotów za pomocą trzeciego oka/jakiejś części mózgu. Manifestacje tej mocy są niewielkie, ale za to bardzo precyzyjne. Bez problemu przepali sznur, zapali pochodnię, odpali fajkę, a nawet odpali swoją broń palną. Bardziej spektakularne użycie tej mocy jest wyjątkowo męczące. W skrajnych przypadkach może spowodować ból głowy, krwotok z nosa, a nawet utratę przytomności.

Historia:
Kadmun był idealnym przedstawicielem normalnsa. Dało mu sie bezpieczeństwo i obowiązki a ten spokojnie sobie pracował, rozmnażał się i powoli zaczął myśleć umieraniu. Co prawda wcześnie odkrył w sobie zdolności psioniczne, ale skrzętnie je ukrywał, wiedząc, że normalsom lepiej się nie wychylać. Jedyne czego używał to pirokenezy, w końcu po co unosić przedmioty siłą woli skoro miał od tego dwie ręce? No ale takie podpalanie siłą woli było szybsze od używania krzesiwa i było tańsze od używania zapałek, toteż po kryjomu ją praktykował. Ubocznym skutkiem było tego, że wyjątkowo intensywnie błyszczały mu oczy, zwłaszcza w chwilach złości.

Jak przystało na porządnego normalnsa-półkrasnuluda większość życia spędził na machaniu kilofa. Półkrasnoludy byli niżsi niż zwykłe człowieki, ale lepiej sobie radzili z kruszeniem skały... no i żyli nieco dłużej.  W podziemnym mieście-państwie tacy jak on robili dwie rzeczy, drążyli tunele-drogi oraz wydobywali cenne rudy, którymi handlowano z innymi podziemnymi miastami-państwami. Kadmun zazwyczaj pracował przy wydobyciu rud srebra, co po kilkunastu latach sprawiło, że podobni jak jego koledzy dostał srebrzycy. Dolegliwość prze którą skóra stawała się niebieko-szara, ale poza tym nie powodowała innych dolegliwości, wiec nikt się nią nie przejmował. 50 lat machania oskardem sprawiło, iż stał się istnym wirtuozem tego narzędzia. Patrafił dostrzec  pęknięcia w skale, a następnie precyzyjnie uderzać w nią raz za razem, i tak przez całą zmianę. Potrafił nawet tak rzucić oskardem, że w ten sposób zabijał czasami jakiegoś szczura co stanowiło wzbogacenie jego diety. W międzyczasie Ogniooki znalazł sobie żonę oraz dorobił się czwórki dzieci co na standardy podziemnego świata stanowiło niezły wyczyn. Z trzech najstarszych córek był nawet zadowolony, ale jedynego syna uważał za przegrywa. Jednak winił za to siebie, jego żona regularnie prała ich córki dzięki czemu te wyrosłe na piękne panny, zaś przez nadmiar pracy nie miał czasu porządnie obijać syna. Stopniowo stawał się coraz bardziej szanowanym normalsem. Wiek przytępił nieco jego zmysły oraz "nasypał piachu w jego stawy", ale w zamian zyskał doświadczenie życiowe. Niestety jego duma i zarozumiałość również wzrosła, przez co w końcu na jakiejś popijawie wygadał się o swoich zdolnościach do pirokinezy a nawet je zaprezentował. Na efekty nie musiał długo czekać, ktoś doniósł i przyszli po niego Kontrolerzy. Kadmun nie interesował się polityką, ale wiedział, że w jego mieście-państwie Rada Bojarów sprawuje kontrolę nad Normalsami za pomocą Kontrolerów, zaś Ci byli wyczuleni na osobników wykazujące niezwykłe zdolności. Na swoje szczęście po "badanich" nie został uznany za zagrożenie, ale też nie dano mu wrócić do starego życia. W zamian złożono mu propozycję "nie do odrzucenia", Kadmun głupi nie był, więc wiedział, że lepiej dla niego zgodzić się bez oporu, nawet jeśli to była wyprawę na niesławną "Skorupę". Wytargował tylko dla swoje rodziny dodatkowe przydziały ubrań i sprzętów domowych.

Później został dozbrojony i nieco przeszkolony. Chyba  Rada Bojarów widziała w tej wyprawie jakieś źródło zysków, bo dostał porządne skórzane buty, równie porządny skórzany kaftan, a nawet muszkiet z zamkiem lontowym. Broń stosunkowo potężną, ale posiadającą pewne wady, na przykład podpalenie lontu trochę zajmował. Jednak Kadmun dzięki swoim pirokinetycznym zdolnościom mógł zrobić coś czego nie potrawił nikt inny. Mianowicie "na życzenie" mógł spowodować zapłon i wystrzał. Wobec tego mimo braków zadatków na strzelca wyborowego to mógłby tą broń wyszarpać i wypalić w stronę szarżującej w jego stronę bestii. Do tego dostał okulary, nieco poprawiały jego percepcję i podobno miały dać jakąś ochronę jego oczom, przed "tą ognistą kulą co się unosi nad Skorupą".  Jego skóra podobno dzięki związkom srebra podobno miała być odporna na działanie słońca... podobno.

Ekwipunek:
- muszkiet z zamkiem lontowym
- zapas prochu i kul
- oskard dobrej jakości
- dwa sztylety
- cztery spirale drutu o różnej grubości
- okulary
- ubranie z pseudo-lnu (bielizna, spodnie, koszula oraz szelki)
- skórzany kaftan, buty, pas i plecak
- płaszcz z kapturem
- fajka z tytoniem
- butelka spirytusu
- drewniane pudelko z kartami
- metalowy garnek
- manierka z wodą
- bochenek chleba i trochę suszonego mięsa
avatar
Xelacient

Liczba postów : 44
Join date : 25/11/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Pią Lut 02, 2018 1:07 pm

Postać przyjęta.

Wszystkie dotychczasowe postacie są już wpisane do KP.

Temat GRY już został założony.

Sprawdźcie swoje postacie w KP. Jak jest ok, to grajcie. Jak nie jest ok, to proszę kontakt przez Discord albo pw.

Rekrutacja nadal jest otwarta, jak ktoś jeszcze chce grać.
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by kastyl on Pią Lut 02, 2018 11:47 pm

Imię: Lei
Rasa: Półgolem
Wiek: 21 lat

Wygląd: Jednym słowem - szara myszka. Nie wyróżnia się od innych przedstawicieli rasy ludzkiej, urody jest przeciętnej. Włosy ma do bioder, ogółem z wyglądu dość przeciętna. Poza tym, że prawie całe jej ciało jest stalowoszare. Poczynając od srebrzystych włosów, przez stalowoszarą skórę do jasno srebrnych tęczówek oka. Do tego jej twarz jakby nie wyrażała emocji, poza niemal przyklejonym uśmiechem. Pozostał chyba z lat dzieciństwa.

Atrybuty:
Siła: 14
Wytrzymałość: 12
Zręczność: 13
Percepcja: 12
Spryt: 11
Ogłada: 8

Umiejętności:

Rzemiosło: metalurgia - biegły (jak nie to, to jakieś kowalstwo, czy przetapianie czy inne coś związane z metalem)
Walka łukiem - zaawansowany
Walka wręcz - uczeń
Gotowanie - uczeń
Wiedza (starożytna) - uczeń
Łuczarstwo - uczeń

Dar
Magnetokineza - Postać jest w stanie wpływać na pole magnetyczne znajdujących się dookoła niej przedmiotów. Od zwykłej zabawy z lewitowaniem małych przedmiotów przez topienie ferromagnetycznych metali ciągłą zmianą pola magnetycznego (wyjątkowo czasochłonne oraz męczące) do zmiany lub nadania pola magnetycznego przedmiotów nawet nie mających tego pola. Jej umiejętność działa tylko w promieniu do pół metra od niej samej, a nadane pole magnetyczne znika w ciągu kilku sekund. Może tez przenieść pole magnetyczne na inne cele za pośrednictwem metalowych przedmiotów, tutaj nie obowiązuje już reguła odległości, lecz będzie to pierwszy trafiony obiekt.
Umiejętność ta jest również przyczyna jej nietypowego wyglądu. Podświadomie przyciąga i asymiluje ferromagnetyczne metale i asymiluje je, przez co jej ciało staje się powoli bardziej metalowym konstruktem, niż żywą istotą. Ma to tez swoje plusy. Jej ciało jest wytrzymalsze, a i uderzenia są mocniejsze. Z minusów, pomimo zachowania zręczności, ciało staje się coraz cięższe (nie popływa, a i słabe konstrukcje też raczej jej nie utrzymają) oraz jej przyszłość jest raczej jednoznaczna, choć do tego jeszcze ma kilka lat. A i rany same się nie zagoją, choć zasklepią się szybciej, jeśli nie uzupełni ubytków w ciele. No i jej ciało niezbyt lubi wodę. Jak zacznie rdzewieć, nie zdarza się często, organizm traktuje to jak chorobę, ale w bardzo niesprzyjających warunkach (obecność utleniaczy) może zaistnieć ryzyko rdzewienia. W razie rdzewienia, musi pozbyć się pordzewiałej części. Spiłować albo wyciąć.

Cecha rasowa: Metalożerna
Postać jest w stanie i potrzebuje od czasu do czasu skonsumować coś metalowego (ferromagnetyki). Stalowe zęby i układ pokarmowy znacząco to ułatwiają.

Ekwipunek:
Ubranie
Płaszcz wełniany
Łuk - wykonany przez Lei. Metalowy łuk o dużym naciągu z cięciwą wykonaną z jej własnych włosów. Sam łuk wykonany został ze stopu metali dający nadzwyczajną sprężystość przy dużej wytrzymałości. Z uwagi na naciąg oraz metalowo-włosianą cięciwę, mało kto poza Lei jest w stanie wystrzelić z tego łuku nie rozcinając sobie palców i przedramienia.
20 metalowych strzał
10 zwykłych strzał z metalowym grotem
mały nożyk
Bukłak
Jedzenie suszone (mięso, jakieś owoce, grzyby) na 5 dni
Kilka metalowych drobiazgów - ferromagnetyki (kości do gry, harmonijka, kilka małych sztabek) - ogółem 3 kilo śmiecia. Wystarczająco, aby mieć co jeść na kilka tygodni (ciało, o ile nie liczyć ran, nie wymaga za wiele metali)

Historia:
Lei miała to szczęście, że urodziła się na terenie niemal niezależnego klany Quantum. Cholera wie kto wymyślił ta nazwę, ale ponoć to słowo sprzed katastrofy. Nikt zasadniczo nie wie co to znaczy, ale ktoś tam to gdzieś znalazł i tak się ostało. Ogółem klan ten zamieszkiwał na totalnym wypizdowiu, nie mieszając się w politykę. Za cel postanowili szukać całej pozostałej wiedzy, jaka się ostała w podziemiach. Ogółem w większości czasu wertowali podniszczone książki, zgadywali do czego się używało danych przedmiotów znalezionych w pradawnych kanałach, o ile dało się cokolwiek zgadnąć z niekształtnej bryły metalu. Mieli szczęście, bo ulokowali się całkiem blisko kanałów jakiegoś wielkiego skupiska, które kiedyś istniało sobie na powierzchni. Kilka osób nawet umiało odczytywać starożytne książki, czy coś. Ogółem, klan był ostoją nauki i wiedzy. Przynajmniej tak o sobie mówili. Faktem jest, że niekiedy wpadli na jakiś użyteczny pomysł. Dlatego Slannowie dali im wolną rękę. A jak coś pizgnie, to daleko są, nikomu się nic nie stanie.Poza tym, klan Quantum nawet nie próbował walczyć. Byli zbyt zajęci "zgłębianiem nauki".
Lei urodziła się jako normalne, rumiane dziecko, lecz jej dar aktywował się jeszcze w dzieciństwie. Na początku potrafiła robić "wzorki" z opiłków, aż ktoś ze starszych połączył je z niektórymi pozostałymi rycinami z książek. Dzięki pozyskaniu wiedzy o tym co się z nią dzieje, Lei potrafiła rozwinąć swój dar. Aktywowało to tez drugą jej stronę. Mając 10 lat jej organizm zaczął przyswajać metale, przez co jej skóra zaczęła robić się twardawa, zmieniać barwę. Mając 18 lat nikt nie chciał z nią już nawiązywać bliższych stosunków. Kiedy raz niemal padła ofiara gwałtu, to napastnicy wyszli z uszkodzonymi interesami, następnie pozbawiła ich kilku zębów, jak przegryzła metalowy drut, którym ją związali.
Jako że rola matki wybitnie nie była dla niej, jedyne co jej pozostało to zgłębianie nauki, doskonalenie swojego rzemiosła, przy którym mogła korzystać z daru, oraz trenowanie. Na terenach Quantum nie było aż tak potężnego rozłamu na normalsów i elitę, głównie dlatego że każdy był zapatrzony na szukanie czegoś nowego. Nawet ludzie bez darów się przydawali. A to do handlu, bo ciężko było hodować coś czytając niemal rozpadające się manuskrypty, czy to do wytwarzania rzeczy na sprzedaż. Wszelakie nowe technologie wychodziły głównie od nich, nikomu jednak nie sprzedawali sekretów ich wytwarzania. no, może poza największymi oficjelami i wybrańcami Slannów.
Lei zajmowała się wykorzystywaniem wiedzy z dziedziny o nazwie "metalurgia". Dla niej było to niemal jak kowalstwo, ale zauważyła znaczną różnice. Choć nie miała tych wszystkich magicznych przedmiotów ze starożytnych czasów, nazywanych "maszynami", to jednak nauczyła się czegoś o metalach. Zaczęła eksperymentować, szukając odpowiedniego materiału. W końcu, po wielu próbach, udało się jej wytworzyć stop, który był plastyczny i wytrzymały. Starszyzna podchwyciła temat, lecz nigdy nie udało im się uzyskać w piecach tak dobrego materiału, sama Lei też nie potrafiła powtórzyć tego wyczynu. Jednak nawet, stal, którą stworzyła, była znacznie lepsza od wcześniej używanej. Było to rok temu.
Jakiś czas później doszły ja wieści o organizowanej wyprawie na powierzchnię. Posłańcy Slannów także przyszli prosić o "pomoc w wyprawie". Lian, wraz z grupka młodych i narwanych, została wytypo... stała się (przymusowym) ochotnikiem. (nie wiedziała, że na komendę wystąp należy zrobić krok w tył, coś na tej zasadzie). W swojej naiwności wygadała się przy posłańcach, że ciekawa jest, jak wygląda świat na powierzchni. No i dostała "propozycję".
avatar
kastyl

Liczba postów : 24
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Sob Lut 03, 2018 5:30 pm

Przyjęte. Będę teraz pracował nad wprowadzeniem zgłoszenia do KP.

Rekrutacja nadal otwarta.
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Wojtek on Pon Lut 26, 2018 1:38 am

Miano: Khatep Czarny
Wiek: ???
Rasa: ??? (Nieumarły)
Wygląd:
Khatep wygląda jak zmumifikowany mężczyzna, który mierzy sobie 277 cm wzrostu. Mimo braków w skórze, mięśniach i ogólnie ciele, dalej wygląda na potężnie zbudowanego i śmiertelnie poważnego. W pustych oczodołach widnieją jedynie zimne, błękitne ogniki. Mimika resztek twarzy zdradza jedynie nic lub gniew.

Atrybuty:
Siła: 23
Wytrzymałość:17
Zręczność: 10
Percepcja: 10
Spryt: 5
Ogłada: 5

Umiejętności:
Walka Mieczem: Zaawansowany
Walka Wręcz: Biegły
Tropienie: Uczeń
Budownictwo: Biegły

DAR:
Król pustyni - Naturalny potencjał do jakiejś dziwnej dziedziny magii związanej ściśle z piaskiem, pustynią i śmiercią. Zapewne kiedyś okaże się co ona za sobą niesie, póki co, przejawia się to tylko w sposobie w jakim Khatep się regeneruje. Jest to bardzo długi proces jednak, dzięki niemu jest możliwość regeneracji kości i odbudowy całych kończyn poprzez pobieranie piachu. Jeśli piach był nasiąknięty krwią, regeneracja idzie szybciej.

Cecha rasowa:
Nieumarły - Nie musi jeść, pić, spać, nie krwawi, nie czuje bólu, nie jest podatny na trucizny ani choroby. Niezdolność do gojenia i samoczynnej regeneracji, kontakty z innymi, ogólne złe samopoczucie zmęczenia. Czas zamienił struny głosowe Khatepa w pył a magicy jakoś nie pomyśleli o tej sprawie tak więc Khatep nie umie mówić.

Ekwipunek:
9 rolek bandaży
Ostrze Pustyni - Ogromnych rozmiarów miecz o "egipskim" kształcie, z pięknymi, złotymi ozdobami i inskrypcjami. Mimo, że dla Khatepa jest on nie za ciężki, nie za lekki, to dla śmiertelnika jest to coś co ciężko podnieść a co dopiero tym władać.

Historia:
Przez długi czas Slannowie gromadzili dziwne, straszne czy obrzydliwe rzeczy. Nie wyrzucali tego, bo gdzie? Nie niszczyli, po co marnować energię? Składowali wszystko pod swoim pałacem w ogromnych magazynach. Skrawki dawnego świata. Z biegiem lat wyciągali coraz to więcej dziwactw i znajdowali dla nich zastosowania. Gdy została podjęta decyzja o eksploracji, wspaniała rada Slannów postanowiła wypuszczać co jakiś czas, coś dziwnego co mogło się sprawdzić. Tak też z ciemności magazynów, wyniesiono wielki, kamienny sarkofag z inskrypcjami nieznanymi nawet Slannom. Wyczuwali, że cały sarkofag jest owiany pradawną magią. Otwieranie go pod ziemią byłoby wielce nierozważne... Otwieranie go na skorupie? Wspaniały pomysł...

" Oto komnata Króla Khatepa Czarnego, dwudziestego trzeciego władcy pustyni. Trawy i podistoty zrastają wielkie piaski i niszczą jedyną, wspaniałą i właściwą cywilizację. Dynastia Kathepa jest ostatnią i będzie pierwszą po przebudzeniu. "

~Pierwsza część inskrybcji

Nie w sposób opisać dzieciństwa, dojrzewania ani nawet wieku, gdzie wspaniały Khatep był już dorosły. Było to tak dawno, że tylko nieliczni z bogów to pamiętają a na świecie nie pozostała już ani jedna wzmianka o tym. Było to wspomnienie tak stare, że sam Khatep nie miał z tego okresu żadnych wspomnień. Pierwsze możliwe do znalezienia pismo mówi o Czarnym Księciu i owadziej krucjacie, która zakończyła istnienie rasie insektoidów, zjadających świat. Ostatnie pismo?  

" Widząc zielonoskóre hordy, Czarny Król opadł na złoty tron i uronił łzę zimną i suchą jak śmierć. Pomniki padały pod naporem wyzwisk, pluwocin i lin dzikiej hordy. Tchnienie przed snem zapisano krwią samego Khatepa a brzmiało ono "Jak takie brudne potwory mogły tego dokonać?" I usnął by wybudzić siebie i świat wiele tysiącleci później"

Sarkofag został wyniesiony przez otwarte drzwi, pierwszej grupy ekspedycyjnej. Saurusi obawiali się tego co nieśli, to też zrzucili kamienną trumnę i pospiesznie wrócili w ciemności podziemnego miasta... Aura skorupy silnie bawiła się magią, powietrze skażone kataklizmem niszczyło ją i tworzyło jakby to były domki z kart. Z momentem pierwszego podmuchu wiatru, odleciała magia blokująca pokrywę grobowca. Malutki kłębek powietrza wtargnął do środka królewskiej sypialni. Prostym uderzeniem otwartej ręki, pokrywa rozsypała się na kawałki a z niej wyszedł potężny mężczyzna a raczej to co z niego pozostało.
avatar
Wojtek

Liczba postów : 48
Join date : 31/01/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Czw Mar 08, 2018 8:15 am

Postać przyjęta. Niedługo będziesz miał możliwość grać.
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Szyszak on Nie Mar 11, 2018 10:39 am

GRACZ: Szyszak

Imię: Green-Green (w skrócie: GG, czyt.: dżidżi)
Rasa faktyczna: jakiś zmutowany glon
Rasa kontenera: człowiek
Wiek kontenera (w momencie śmierci): 16
Płeć kontenera: kobieta

Wygląd:
Drobna, bo półtorametrowa dziewuszka w czasie swojego kwitnienia. Wyróżnia się kształtami i figurą; widać że wyrośnie z niej niezła laska. Najbardziej charakterystyczne są jednak zielone, gęste, długie do bioder włosy, rozkładające się na słońcu jakby chciały złapać każdy jego promyk, oraz równie zielone oczy.

Atrybuty:
Siła: 7
Wytrzymałość: 21 (patrz: Dar i cechy rasowe)
Zręczność: 10
Percepcja: 10
Spryt: 15
Ogłada: 7

Umiejętności:
Rzemiosło (krawiectwo) - biegły
Rzemiosło (kuśnierstwo) - biegły
Rzemiosło (gotowanie) - biegły
Opatrywanie ran - biegły
Wiedza (biologia) - uczeń
Medycyna - uczeń
Walka wręcz (kije) - uczeń
Pływanie - uczeń

Dar:
Żywa Fabryka - mając zapewnione dobrą temperaturę, wodę i światło, jest w stanie wchłonąć i przetworzyć dowolne substancje na inne, już wcześniej rozłożone i „poznane”. Ma to szerokie zastosowanie - może przemienić piach w szkło, żelazo i węgiel w stal, biomasę we własne ciało; może stworzyć na sobie zbroję, korę, czy transformować swoje ciało w inne wcześniej poznane (np. po rozłożeniu macki ośmiornicy może później podobną wytworzyć); może wytworzyć nitroglicerynę, dynamit, jedwab czy ubrania i perfumy; cokolwiek co kiedyś rozłożyła i wchłonęła.
Dar zapewnia również niespotykane możliwości regeneracyjne - w zasadzie tak długo, jak mózg nie zostanie całkiem zniszczony, jest w stanie wylizać się nawet z utraty płuc czy serca. Jednak do działania potrzebuje zasobów i czasu.

Cecha rasowa:
Wrażliwość na ekstremalne temperatury - szkodzi jej zimno poniżej zera (jeśli pozwoli wychłodzić się swojemu kontenerowi), zaś zbyt wysoka temperatura doprowadza do nadmiarowej utraty wody i schnięcia.
Uzależnienie od światła - „baterii” starcza jej na około dobę, ponadto w ciemnościach jest bardziej ospała i spowolniona. Po wyładowaniu „baterii” musi spożywać 2x więcej pożywienia, dopóki znów nie wyjdzie na słońce i zacznie korzystać w fotosyntezy.
Niewrażliwość na trucizny i choroby - glon jest w stanie pokonać większość chorób, a te z którymi nie może sobie poradzić są po prostu izolowane i usuwane z organizmu.
Odporność na krwawienie - zamiast krwi w jej żyłach płynie glon, który po prostu zakrzepnie i rozpocznie odbudowę.
Fotosynteza - praktycznie nie potrzebuje nic jeść, by przeżyć (co innego jej Dar).
Przyspieszona regeneracja

Ekwipunek:
Wełniany worek marynarski przewieszany przez ramię:
- stalowe pudełko z przyborami do szycia i nićmi
- wełniany śpiwór i karimata
- suszone mięso na 5 dni
- zestaw osełek
- stalowa manierka i zestaw sztućców
- dwie pochodnie

Przy pasie:
- nóż kukri
- nóż do oprawiania zwierzyny
- rylec stalowy
- bukłak z wodą, 2,5l
- sakiewka z hubką, krzesiwem i rozpałką

Ubranie:
- jedwabna bielizna
- jednoczęściowy zdobiony kombinezon na całe ciało z szytego jedwabiu i z wełnianą podszewką
- pas skórzany


Historia:
W podziemiach jest pewna osobliwość - jezioro, prawdopodobnie jedyne pod Skorupą w jakim żyją organizmy, jak rośliny czy ryby. Mogą żyć, ze względu na ewenement występujący prawdopodobnie jedynie w tym miejscu - szczeliny skalne u sklepienia jaskini, przez które przebija się światło powierzchni.
I wydawałoby się, że jezioro to będzie idealnym miejscem, wokół którego można by rozbić osadę klanową, prawda? Nic bardziej mylnego. Klan Tuces, zwykły ludzki klan, krótko po osiedleniu się przeklął jezioro, żyjące własnym życiem. Jedzenie wyłowione z jeziora truło, woda tak samo, zaś co było najbardziej przerażające - przypadkowe topielce jakie w nim utonęły, bądź włoki które zostały tam wrzucone, powracały do życia. Błąkające się bez celu, nie bardzo ogarniające co się wokół nich dzieje, nie mające pojęcia co ze sobą zrobić - ale znów żyły. Każdy „powróceniec” był niezwłocznie łapany i palony, bo zwykłe rany szybko się goiły, nawet te śmiertelne. Zresztą, później okazało się że nie tylko topielce powracały, ale każdy kto kiedykolwiek zjadł bądź wypił cokolwiek z jeziora powracał po śmierci, więc zwyczajem stało się niezwłoczne palenie zmarłych zanim zdążą się znów poruszyć.
Po kilkuset latach palenie zmarłych stało się zwykłą tradycją, wszyscy zapomnieli o powróceńcach i traktowali je jak legendy, a kontakt z jeziorem był zwykłym tabu którego nikt nie naruszał. Pech chciał, że klan Tuces popadł w konflikt ze Slaanami - nikt poza samymi jaszczurami nie pamięta o co poszło, ale skończyło się wybiciem i spaleniem całego klanu, by zrobić przestrzeń i zapełnić ją nadmiarami z innych klanów. Gadzi siepacze nie dopilnowali jednak jednego ciała, które przypadkiem zostało strącone z okna do jeziora - ciała szesnastoletniej dziewczyny, która powróciła i zaczęła błąkać się po pogorzelisku - po tym jak Slaanowie skończyli, ale jeszcze zanim sprowadzono tu przesiedleńców.

Tajemnicą stojącą za powróceńcami był glon, który rozwinął się i zmutował w jeziorze, przejmując kontrolę nad mózgami i ciałami martwych osób, obdarzając je na nowo świadomością. Dziewczyna-glon instynktownie trzymała się z dala od przesiedleńców, na tyle długo, by Slaanowie odeszli i zostawili teren nowego klanu samemu sobie. Zaś gdy w końcu przybysze ją odnaleźli, nie zdziwili się faktem że dziewczyna była nieco zdziczała - w końcu straciła cały klan i była jedyną która przeżyła, prawda? A jej nieumiejętność mowy i ogólne nieodnajdywanie się w społeczeństwie uznali za zwykły szok i traumę. Przyjęli ją jak swoją i z czasem nauczyli mowy, zachowań i rzemiosła. A fakt że się nie starzała? Pewnie ma taki Dar, a co.

Wszystko się zmieniło wraz z pierwszym martwym, i pierwszym powróceńcem. Ludzie zaczęli inaczej na nią patrzeć, zaczęli coś podejrzewać i przypominać legendy o przeklętym jeziorze. Niegdyś przyjazne spojrzenia stawały się wrogie. I choć nie chciała opuszczać przytulnego miejsca w którym całkiem się urządziła i dobrze sobie żyła, to zwyczajnie musiała skorzystać z okazji, gdy usłyszała że Slaanowie organizują wyprawy na Skorupę.
Poza tym, w Podziemiach było trochę mało światła... tam wyżej musi być go w bród, prawda?
avatar
Szyszak

Liczba postów : 107
Join date : 06/04/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Nie Mar 18, 2018 4:42 pm

Postać przyjęta. Zmieniłem trochę dar i dodałem jedno zdanie na końcu historii. Dodatkowo usunąłem karimatę i cechy rasowe poprawiłem.

Sprawdź. Jak jest ok, to graj
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by kastyl on Nie Mar 18, 2018 8:25 pm

Gacz: Kastyl

Imię: Veldar
Rasa(fizyczna): Konstrukt
Wiek: ?? (wygląda na ok. 16 lat)
Płeć: Mężczyzna

Wygląd: Veldar ma bardzo kobieca twarz, drobną budowę ciała. Ma średni wzrost, ciemnoczerwone włosy. Jego twarz jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek emocji.

Atrybuty:
Siła: 7
Wytrzymałość: 10 (patrz cechy)
Zręczność: 15
Percepcja: 15
Spryt: 16
Ogłada: 7

Umiejętności:
Walka łukiem: Biegły
Walka (Kije): Uczeń
Wspinaczka: Uczeń
Pływanie: Uczeń
Rzemiosło (Alchemia): Biegły

Dar: Magia umysłu
Veldar ma możliwość odczytywania/zmiany/usuwania wspomnień. Najczęściej podczas walki wykorzystuje to do schwytania przeciwnika w iluzji, która przedstawia najszczęśliwsze chwile w życiu celu. Niezbędny do tego jest kontakt fizyczny lub też trafienie za pomocą łuku, stworzonego z jego magii.

Cechy postaci:
Konstrukt - Veldar jest konstruktem, lalką, stworzona dawno temu. Jest całkiem świadomy, jednak nie ma uczuć i nie rozumie ich. Nie potrzebuje żywności i wody. Jest w stanie utrzymywać się przy działaniu nawet, jeśli jego głowa, nogi i ręce zostaną odcięte. Gdy przyjmie ogromna ilość obrażeń, wraca do swojego podstawowego ciała, małej lalki. W tej formie jest niezdolny do jakiegokolwiek działania do czasu, aż nie odzyska swojej mocy. (od kilkunastu godzin, do kilku dni).
Łuk - Jego podstawową (i jedyną) bronią jest magiczny łuk, który jest stworzony z jego magii. Łuk sam w sobie nie zadaje żadnych obrażeń, jedyną jego funkcją jest przenoszenie jego magii na przeciwnika.

Ekwipunek:
- Ubranie


Historia:
Od wielu generacji, ludzie zamieszkują pod ziemią. Poza Slannami istniały różne ludy, przed inwazja Slannów, niektóre chciały wcześniej wyjść na powierzchnię. Jeden z ludów, o którym pamieć zaginęła w historii, był na tyle pewien swej siły i mocy, że zapragnęli odzyskać powierzchnie dla siebie. Byli oni świadomi, ze poza podziemiami mogą czyhać nieznane niebezpieczeństwa, jeden z ich magów stworzył pięć lalek, które miały za zadanie wyjść na powierzchnię w różnych miejscach i zdać raport z zagrożenia. Aby wysłać lalki na powierzchnię, otworzone malutkie przejścia, na tyle duży, aby wypchnąć mały przedmiot na powierzchnię. Każda z tych lalek była połączona mentalnie z twórcą. Lalki nie znalazły żadnego (dla nich) zagrożenia, więc ludzie wyszli na powierzchnię. Był to ogromny błąd. Większość z ekspedycji, głównie najbardziej uzdolnionych wojowników, zginęła w dość szybkim okresie czasu. Pozostali przy życiu wrócili do podziemi, przynosząc za sobą choroby, które niemal doszczętnie zniszczyły ten lud, wraz z magiem odpowiedzialnym za stworzenie lalek. Niedługo po tym, Slannowie dotarli do nich. Widząc nieznane choroby, postanowili doszczętnie zniszczyć resztę plemienia, wraz ze swoimi wysłannikami, tak dla bezpieczeństwa. Nie przeżył nikt, kto mógłby opowiedzieć o lalkach.
Veldar powinien stać się zwykłą lalką, która miała zostać zniszczona przez czas i moce, które władały powierzchnia, tak jak reszta lalek. Jego ciało zalane zostało żywicą i przetrwało przez wieki. Lalka wchłaniała przez ten czas moc magiczną, aż pewnego dnia bursztyn, w którym się znajdował został rozbity, a on sam stał się świadomy, lecz całkowicie zapomniał kim jest, choć część jego wspomnień, lub jego twórcy, została w nim.
Wędrował tak przez długi czas, aż usłyszał ogromny huk niedaleko, ze strony gór.


Chwilowo nie mam pomysłu na jedną umiejętność, ale najwyżej dodam później, jeśli MG pozwoli
avatar
kastyl

Liczba postów : 24
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Faust on Wto Mar 20, 2018 6:20 am

Przyjęta. Chwilowo jestem zbyt chory i myślenie jest ciężkie, ale generalnie nie widzę większych przeciwwskazań.
avatar
Faust

Liczba postów : 112
Join date : 17/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zasady i Organizacja i zbieranie KP

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach