Karta Frakcji

Go down

Karta Frakcji

Pisanie by Wojtek on Czw Kwi 05, 2018 5:21 pm

Rasa 


Krasnoludy - Lud ze smykałką do handlu, uparci, skrupulatni, pamiętliwi, wytrzymali i znoszący spore dawki bólu. Krasnoludy są odporne na choroby i wpływ magii na umysł, jednak same nie są zdolne do korzystania z niej. Mimo, że są to urodzeni wojownicy i górnicy, ten akurat lud osiadł nad wielką wodą, parając się połowami  zarówno stworzeń morskich jak i pereł czy bursztynu.

Religia 


Wiara przedwiecznego boga śpiącego na dnie wielkiej wody. Mimo, że jest to bóg okrutny i zły, krasnoludy z nad wody oddają mu cześć, zwracając część połowów, składając krwawe ofiary ze zwierząt nad brzegiem i raz do roku, podczas święta ubłagania, szlachtują dzielnego i honorowego wojownika w chłodnej, wiosennej wodzie. W ten sposób twierdzą, że zadowalają swojego boga, który w innym przypadku nawiedzałby ich w snach, powodując szaleństwo, omamy czy nawet odbierając im życie.

Technologie


Uprawa
Rybołówstwo
Stolarstwo
Szkutnictwo ( tratwy z żaglem/płaskodenne łodzie rybackie, do 6m długości )
Górnictwo ( Jamy )

Budowle 


Przystań

Stan ludności
126

Władca

Grombrindal to krasnolud młody jak na swoją rasę. Ma dopiero 59 lat co nie jest nawet 1/5 życia krasnoluda. Mimo to, jak jego ojciec i dziad, ma już zupełnie białe włosy i brodę. Jak każdy jego pobratyniec, jest niski, mierzy zaledwie 135 cm wzrostu i jedyne co go wyróżnia oprócz białych włosów to szpiczasty, wielki nos, w niczym nie przypominający ziemniaka jaki na twarzy ma reszta ludności Markany. Markańczycy to lud spokojny i pracowity toteż na co dzień, Grombrindal nie nosi ani zbroi ani oręża wojennego. Spaceruje jedynie w granatowej, prostej szacie i podpiera się przepięknie grawerowanym bosakiem z drzewnią z ciemnego hebanu oraz szpikulcem z nierdzewiejącej stali. Mimo, że sam zarządził by w osadzie powołać straż, jest ostatni do jakichkolwiek działań wojennych. Negocjacje i współpraca to jego życiowe hasła i nawet kiedy się denerwuje, nie daje tego po sobie poznać. W arsenale umiejętności tego władcy, na próżno szukać umiejętności bojowych. Jest sprawnym sternikiem i umie czytać mapy choć obejmują one jedynie okolicę. Jego bronią jest pióro i kałamarz. Czyta, liczy i pisze z zawrotną prędkością. Potrafi przekalkulować jakąś inwestycję zanim ktoś poda coś więcej niż nazwę. Dzięki temu, lud Markany żyje bez obawy o głód i bezwzględnie na ilość żywności jaka jest wydawana ze spichlerzy, ufają, że jest to dla nich dobre.

Manann - Ciemno granatowy palantir. Jego cechą specjalną jest przedstawianie właścicielowi wizji przedwiecznego boga, ukazujących wybrane przed przedwiecznego widoki, nadmorskich rejonów. Jego mniej wspaniałą cechą jest to, że unosi się na wodzie niezależnie od obciążenia.
avatar
Wojtek

Liczba postów : 48
Join date : 31/01/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach