Omega - Kopiec

Szyszada :: CIV :: Kastyl

Go down

Omega - Kopiec

Pisanie by Wojtek on Pon Kwi 09, 2018 12:28 pm

Omega wraz z Alfami krzątali się po kopcu, sprawdzając czy wszystko jest w normie. Robotnice uwijały się a nieliczna kasta wojowników sprawdzała granice kopca. Mimo, że sam kopiec znajdował się w środku sporego lasu, gdzie drzewa rosły rzadko i nie były szczególnym atutem obronnym, Kopiec znajdował się w bardzo dogodnym miejscu. Kilka kilometrów na północny zachód znajdowało się morze. Na zachodzie góry, na wschodzie las się zagęszczał i przeobrażał w wielką iglastą puszczę. Południe to morze piasku, nie do przejścia, temperatura jest tak duża, że żadna armia tamtędy nie przejdzie. Zadziwiające jak urozmaicony jest tutaj klimat i krajobraz. Idealny teren do rozwoju roju.
avatar
Wojtek

Liczba postów : 48
Join date : 31/01/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Omega - Kopiec

Pisanie by kastyl on Wto Kwi 10, 2018 11:21 pm

Omega przechadzał się dookoła kopca, na własne oczy sprawdzając okolice kopca. Kilku wojowników właśnie przemierzało okoliczne tereny, wracając ze strony gęstwiny. Dookoła las zdawał się żyć swoim życiem, nie zważając za bardzo na obecność Arachni. Ogromna różnorodność, tyle możliwości rozwoju, możliwości ulepszeń.
Robotnice pracowali w całkowitej ciszy. Zbierały jadalne rośliny, owoce, grzyby, magazynowały je w kopcu oraz roznosiły wojownikom. Wyszukiwały także małych, niegroźnych stworzeń. Na tą chwile żaden członek roju nie zgłaszał żadnych problemów.
Omega wspiął się na drzewo, rozglądając się dookoła. Piaskowa pustynia niosła za sobą śmierć, jeśli chcieliby teraz sprawdzić tamte tereny, niezbędne będą modyfikacje. Tak samo morze, obecnie niedostępne dla nich. Jego rój nie potrafił pływać, potrzebne modyfikacje. Gesty las będzie obfitował w większa ilość roślin oraz zwierząt, górskie tereny za to obecnie są zbyt twarde, aby swobodnie poruszać się w ich wnętrzu.
Omega wysłał jedną z alf wraz z grupą robotników oraz kilkoma wojownikami na tereny gęstwiny leśnej, aby przeszukać teren w poszukiwaniu nowych jadalnych roślin, jak i również nowych gatunków zwierząt. Szczególnie tych z ciekawymi cechami.
Następnie zszedł z drzewa. Obecnie las dostarczał większość ich pożywienia, lecz jeśli rój się rozwinie, może to nie wystarczać. Potrzebne będą jadalne uprawy, aby zwiększyć ilość dostępnego pożywienia. Gdy tylko skończył myśl, kolejna alfa ruszyła już na płaski, pozbawiony większej ilości drzew teren i zaczęła wydawać rozkazy dużej grupie robotnic, aby oczyściły teraz z niejadalnych dla nich roślin oraz małych krzewów, zajmujących tylko miejsce.

Akcje:
Zwiad terenów gęstego lasu
Budowa farm naziemnych
avatar
kastyl

Liczba postów : 24
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Omega - Kopiec

Pisanie by Wojtek on Czw Kwi 12, 2018 5:52 am

W lesie dookoła kopca nie znaleziono żadnej rośliny, która by dostarczała wystarczająco dużo składników ożywczych by opłacało się ją hodować. Był to mały cios dla Omegi, której pan,chwilowo jak się miało okazać, prowadziły do niczego. W lesie natomiast żyło wiele małych zwierząt. Mnóstwo gryzoni, od zwykłych myszy polnych po kapibary. Nie trudno było na nie zapolować, sprawnym grupą wojowników. Niektóre z nich były tak duże, że biorąc pod uwagę ich tępo rozmnażania się, można by je hodować... Przełomem w sprawie upraw była Alfa, która powróciła ze zwiadu. Przekazała, że nie natrafiono na żadne inteligentne formy życia, za to jakieś 11 km na wschód, las ustępuje, niskiej, krzaczastej gęstwinie, gdzie małe "drzewka" rosną równo w rzędach. Próbowano wejść by znaleźć koniec tego morza zieleni, jednak po kilku kilometrach dano sobie spokój i postanowiono zawrócić z jednym z takich "drzewek". Okazało się, że mimo, "bezużytecznego" wyglądu ponad ziemię, roślina skrywała duże, ciemnobrązowe bulwy, idealnie nadające się do jedzenia. Przy odrobinie eksperymentów można by było spróbować skopiować warunki tamtego niskiego lasu i odtworzyć hodowle tej rośliny w pobliżu kopca. Dodatkowego smaku całemu przedsięwzięciu dodał wielki dzik, upolowany w gęstym lesie i rzucony u stóp Omegi.
avatar
Wojtek

Liczba postów : 48
Join date : 31/01/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Omega - Kopiec

Pisanie by kastyl on Wto Kwi 17, 2018 11:38 pm

Obecna struktura Roju: Omega, 9 Alf, 20 wojowników, 400 robotników


Omega przyjrzał się dzikowi. Był na tyle duży, aby kilka osobników mogło się spokojnie posilić. Zwierzę posiadało znaczną siłę, większą niż wojownicy roju. Interesujący był przyrost siły oraz muskulatury. Omega wyodrębnił odpowiedni genom, następnie posilił się i zostawił resztę dla pozostałych Alf.

Ulepszenie nowych wojowników - zwiększona siła.

Krzewiasta roślina mogła być znacząca dla dalszego wyżywienia roju. Potrzebowali pożywienia, a okoliczna flora nie nadawała się na hodowlę. Omega oddelegował Alfę, która była na zwiadzie, aby na przygotowanym już terenie odtworzyć warunki występujące na granicy gęstwiny leśnej oraz rozpocząć hodowlę tych krzewów. Po drugiej stronie roju, Omega rozkazał wybudować zagrodę dla tych zwierząt, aby rozpocząć ich hodowlę. Na początek złapano kilka z nich i wrzucono, następnie, podawano jedzenie, które wcześniej zaobserwowano, że spożywają. Początkowo zwierzęta były nieufne i wystraszone, z czasem jednak przyzwyczaiły się do nowych warunków.
Zwierząt nie zabijano w zagrodzie, jedna z Alf zauważyła, że to zbytnio stresuje pozostałe zwierzęta. Gdy osiągały odpowiednie rozmiary oraz wydały na świat wystarczającą ilość potomstwa, zabierano je z zagrody.

Budowa farmy, budowa zagrody hodowlanej

Omega wysłał kolejną grupę zwiadowczą. Tym razem w stronę pustyni. Potrzebował jakiegoś zwierzęta, genomu, który pozwoli kolejnemu pokoleniu wojowników i robotnic przebyć pustynię, rozwinąć rój. Ewolucja musi postępować. Nawet kosztem życia części robotnic.

Zwiad pustyni, poszukiwania zwierząt na niej żyjących.

Po wydaniu rozkazów, Omega skupił się na ewolucji nowych wojowników. Zaaplikował genom siły od dzika do 10 jaj kolejnych wojowników, aby przetestować możliwości dalszego rozwoju.

Testowy rozwój nowej populacji wojowników.

Na koniec, Omega wszedł do pokoju, gdzie znajdował się Palantir. Dziwny, potężny kamień, który ukazywał różne postacie, oraz brzmiały w nim różne dźwięki.
avatar
kastyl

Liczba postów : 24
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Omega - Kopiec

Pisanie by Wojtek on Czw Kwi 19, 2018 2:08 pm

Arachni to bardzo wdzięczni pracownicy i farma Manioku powstała w mgnieniu oka. Roślina ta poza swoimi walorami energetycznymi była w dodatku bardzo odporna. Właściwie robotnicy musieli starać się by opanować ją w grządkach i nie pozwolić na rozrost na kopiec lub poza rzadki las. 

Dziki, były odpornymi zwierzętami i łatwo było je hodować. Maniok w zupełności je zaspokajał a one zaspokajały potrzeby żywnościowe roju.

10% szans na mutację, Wynik rzutu 1k100, 04. Nastąpi dodatkowa mutacja.

Zwiad wyruszył niezwłocznie po powrocie z Maniokowego Lasu i nie wracał przez kilka dni. Omega wiedziała już, że zwiadowcy albo znaleźli coś niezwykle interesującego, albo już nie wrócą. Na szczęście w wypadku niepowodzenia akcji zwiadowczej, złożone testowe jaja dojdą już niedługo a z nich, wyklują się potencjalnie silniejsi Arachni.
avatar
Wojtek

Liczba postów : 48
Join date : 31/01/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Omega - Kopiec

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics
» Omega

Szyszada :: CIV :: Kastyl

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach