Wydarzenia galaktyczne

Go down

Wydarzenia galaktyczne

Pisanie by Admin on Sob Mar 08, 2014 11:11 pm


Cztery postacie spowite mrokiem znów zasiadły do kolejnej rozgrywki. Niedługo trwała ostatnia przerwa, gdy dali Galaktyce czas na chwilę odpoczynku. Każda z postaci zasiadała na własnym tronie po swojej stronie ogromnego stołu. Na stole tym zaś rozciągała się olbrzymia mapa Galaktyki, którą można było dowolnie przybliżać i oddalać, zależnie czy któreś z nich tego potrzebowało. Wszyscy byli zadowoleni, że znów mogą zasiąść do Gry. Ta przerwa ciągnęła się w nieskończoność...

Tym razem karty tasowała Wojna, jako zwyciężczyni poprzedniej partii.
Nadszedł czas na kolejną partyjkę. Które z czterech tym razem zbierze pulę kosztem miliardów istnień Galaktyki?

***

Poprzednia rozgrywka minęła pod znakiem dominacji dwóch głównych frakcji: Imperium Ludzkości, oraz Sojuszu Wędrowców.

Imperium Ludzkości rozwijało się w samym centrum Galaktyki. Rozwijało się i rozrastało w zastraszającym tempie, wchłaniając coraz to kolejne światy i niszcząc każdego, kogo napotkało na swojej drodze. Ludzie nie prowadzili z nikim pertraktacji - byli powszechnym ucieleśnieniem zła. Każdego kto nie był człowiekiem, traktowali po prostu jako podrasę bez praw do istnienia, anihilując wszystko co się ruszało i miało choć szczątki inteligencji.
Wojenna Machina Ludzkości wciąż rosła, i rosła...

Po drugiej stronie barykady zaś byli Wędrowcy. Niewiele o nich wiadomo, ale o ile Ludzie byli panami na planetach, o tyle Wędrowcy byli panami pustej przestrzeni. Międzysłoneczny napęd nadświetlny ludzi uniemożliwiał im zniszczenie Wędrowców, ci zaś mogli atakować Imperium kiedy tylko chcieli. Jednak z racji swego skrajnie pacyfistycznego nastawienia, rzadko kiedy czynili to - tylko gdy naprawdę musieli.

Wędrowcy uratowali jednak Galaktykę przed zniszczeniem przez Ludzi. Choć panowali w próżni, to jednak potrzebowali surowców, które były szybko opanowywane przez ich największych wrogów. Próbując odnaleźć sobie spokojne enklawy, gdzie mogliby bezpiecznie żyć i rozwijać się, Wędrowcy nawiązali kontakty z nisko rozwiniętymi rasami, przekazując im swoje technologie, by służyli im za wojowników bijących się za nich.

Pierwszą rasą, z którą Wędrowcy nawiązali bardzo korzystne kontakty byli Nimringowie. Choć rasa ta była bardzo agresywna, Wędrowcy zdołali skierować ową wrodzoną agresję przeciwko Ludziom, których już wkrótce zaczęły nękać liczne ataki.
Kolejną rasą byli Jawasi. Choć nie byli tak agresywni, okazali się być bardzo przydatni jako załogi okrętów o zautomatyzowanych systemach bojowych Wędrowców - po prostu prymitywy ginęły zamiast nich.
Swoiste było napotkanie niejakich "rozbitków" floty kolonizacyjnej Altarów. Widząc ich ogromny potencjał bojowy, Wędrowcy uczynili z niedobitków osobną flotę wojenną, która odnosiła spore sukcesy w walkach z Imperium.
Osobliwy był również kontakt z Taergonami, którzy wydawali się być trzecią pod względem zaawansowania rasą w Galaktyce. Ich dobrze funkcjonujące i stabilne państwo było bardzo cennym sprzymierzeńcem dla Wędrowców.

Z pomocą tych czterech ras, a także rozlicznych innych pomniejszych które Wojny nie przetrwały, Wędrowcy doprowadzili do swoistego impasu na froncie w Galaktyce. Rozwój Imperium został zwyczajnie zatrzymany a obie strony okopały się na granicznych systemach.
Korzystając z chwili tchu, Wędrowcy rozpoczęli na szeroką skalę badania genetyczne i robotyczne by stworzyć kolejne rasy i armie do walki z Imperium. W przeważającej części były to eksperymenty nieudane, jak przykładowo glutowate Shokushu Goukan które nie przydały się w zasadzie do niczego, czy puchate Fluffi, które wydają się być osobliwym żartem jakiegoś naukowca o wyjątkowo tęgiej mózgownicy. Obiecująca była jednak rasa Xi, która miała potencjał stać się idealnym środkiem dla swoich stworzycieli.
Osobliwym wynalazkiem Wędrowców okazały się pasożyty nazwane Greya, które miały ogromny potencjał jako broń przeciw Ludziom, a jednocześnie równie łatwo mogły się obrócić przeciwko ich stwórcom.

Nieudane eksperymenty pozostawili, gdyż nie zdążyli ich potem zniszczyć bądź przemienić...
Rasy, które Wędrowcy, jak myśleli, kontrolowali, okazały się nie być wcale tak do końca kontrolowane. Nimringowie, wynudzeni impasem na froncie, postanowili zaatakować swoich niedawnych sprzymierzeńców, niszcząc kilka enklaw. Podobnie sprawa miała się z Jawasami, którzy szybko przyswoili sobie technologie Wędrowców i obrócili je przeciwko nim. Altarowie zaś, okupujący solidną flotę wojenną Wędrowców, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przejąć kolejne okręty swoich sojuszników.
Jedyni, którzy nie zdradzili, okazali się być Taergonowie...

Znaczne osłabienie Wędrowców wykorzystało Imperium, które przełamało teraz już niemal nie istniejący systemy obronne i ruszyło burzą wgłąb państw przeciwników - a zwłaszcza trzymających się dotąd świetnie Taergonów. Reszty można się domyślić - krew, stal i śmierć.

Wędrowcy postanowili uciec z Galaktyki, by szukać dla siebie innego, lepszego miejsca do życia. Przed ucieczką jednak zostawili mały prezent dla swoich przeciwników - potężnego wirusa, który wkrótce przejął znaczną część Ludzkiej floty i obrócił przeciw wszelkiemu życiu w Galaktyce.
Wkrótce zapanował całkowity chaos, nastąpiły liczne emigracje w co bardziej bezpiecznie miejsca. Dzieła zniszczenia dopełniło pojawienie się nowych przybyszów spoza Galaktyki, zwących siebie Hissianami, których zaawansowana technologia pozwoliła zniszczyć roboty - i bardzo wiele innych ras - kosztem ogromnych strat własnych. Wojna ta właściwie doprowadziła Hissian do stanu porównywalnego z obecnymi państewkami.


Nie ma już Imperium, nie ma już Wędrowców.
Dawne potęgi przestały istnieć. Przez kilkadziesiąt lat, przetrwałe rasy miały czas by dźwignąć się z ruin i znów stanąć na nogi, by patrzeć z tęsknotą w gwiazdy...

//edycję można uważać za rozpoczętą - załóżcie tylko tematy i zaczekajcie na osobiste eventy wprowadzające.
//kilkoro graczy nie zostało uwzględnionych w evencie, bo... bo tak. Z racji tak zrytego i nieprzyjaznego położenia, że wspominanie o nich byłoby jak wspominanie o małej zapyziałej wiosce na bagnach w światowym rankingu potęg militarnych...
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 78
Join date : 27/02/2014

Zobacz profil autora http://szyszada.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach