Wojsko

Go down

Wojsko

Pisanie by Kalkstein on Nie Mar 09, 2014 5:56 pm

I. Skład i rozmieszczenie sił.
-Nie
-Znam
-Się

II. Modele okrętów. (to moje sugestie)
-Taire- klasa statków tranzytowych o bardzo szerokim spektrum zastosowań. W zależności od sytuacji mogą być dostosowane do przenoszenia dodatkowych napędów osobliwościowych, zwykłych materiałów czy pełnić rolę przestrzennego magazynu energii w postaci ogniw Meridia.

-Elisif- podstawowy kosmiczny statek pasażerski typu frachtowiec.

-Galmar- podstawowy statek wojenny klasy myśliwiec. Wyposażony przede wszystkim w moduły ataku informatycznego, które wymagają stosunkowego zbliżenia się do przeciwnika. Standardowym uzbrojeniem jest lekkie działko laserowe zasilane oddzielnym ogniwem Meridia.

-Mjoll- statek górniczy o silnie opancerzonej powłoce i wiertle wydobywczym. Bez uzbrojenia, za to nośność stali jest ogromna

Tulius- podstawowy rodzaj bombowca. Wyposażony jest on w kilkadziesiąt sond. Sam statek jest wyposażony dodatkowo w 50mm szybkostrzelne działko elektromagnetyczne.

Nie wiem co zrobić z sondami. Możemy przyjąć, że po prostu są to mechanizmy z zaadaptowanymi już znanymi technologiami czy gdzieś dać ich spis? Planuję używać tego typu maszyn jako podstawy uzbrojenia, a dział okrętowych raczej jako typowych dobijaczy. W sumie mogę się pokusić o taką listę, a potem tylko mówimy w co jest zbrojony statek

III. Konstrukcje specjalne.
-
-
-

IV. Doktryny wojskowe.
-Niewielka załoga- Origianie nigdy nie byli zbyt liczni. Niedobory energetyczne niezwykle utrudniają swobodny rozród. Dlatego ich statki bojowe są wyposażone w zaawansowany system komputerowy, którego nadzór może pełnić kilkunastokrotnie mniejsza załoga, niż obowiązujący standard. Poprzez informatyzację statku uzyskano o wiele większe możliwości kierowania trajektorią lotu i Origianie polegają raczej na swojej manewrowności, niż bezpośredniej sile uderzeniowej.

-atak cybernetyczny- w przypadku ataku statki w pierwszej kolejności atakują system komputerowy przeciwnika informatycznym atakiem, który ma na celu przejęcie kontroli nad systemami interakcji z otoczeniem, wliczając w to napęd, broń i komunikację.

-cyfrowa twierdza- systemy komputerowe Origian to informatyczne bastiony. A w zasadzie nie tyle bastiony, ile fortece, bataliony cyfrowych czołgów i motaczy ognia. Lata testów i symulacji kolejnych generacji stworzonych przez rasę systemów bezpieczeństwa i ataku spowodowały niebywały rozwój tej technologii. Podwójne szyfrowanie cyfrowym kodem o milionie cyfr z ukrytą bombą logiczną w razie wprowadzenia nieprawidłowego hasła to standard przy wysyłaniu odpowiedników naszych SMS.

-nauka to broń- jako rasa wątłej budowy w walce Origianie polegają raczej na automatyce, informatyce i technologiach mentalnych. Po karabin przedstawiciel tej rasy sięgnie w sytuacji najwyższej potrzeby, kryjąc się o ile to możliwe za sterowanymi przezeń maszynami. To one także idą na pełen ogień i są kierowane przez samego Origianina z bezpiecznego miejsca.

-dla dobra rasy- w przypadku zniszczenia statku na ułamek sekundy przed tym specjalny moduł informatyczny w napędzie dokonuje rozpoczęcia dwóch procedur:
-zasilająca statek osobliwość poddawana jest mechanizmowi wygasania, a następnie cały statek wysadzany jest za pomocą wygenerowanej w ten sposób fali energii,
-albo system komputerowy nakierowuje statek na cel najwyższego priorytetu, odpala silniki na pełną moc i po uderzeniu weń uwalnia czarną dziurę z klatki. Drugie rozwiązanie jednak wymaga zgody całej nacji na stworzenie kolejnej czarnej dziury, choć jest już precedens.
avatar
Kalkstein

Liczba postów : 16
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach