Technologie

Go down

Technologie

Pisanie by Kalkstein on Nie Mar 09, 2014 5:57 pm

Wiem że miało być 2-3. Nie wiem co wywalić.

Technologie:
-Technologie elektromagnetyczne- rozwój pełnego wachlarza technologii opartych na manipulowaniu energią elektromagnetyczną (nie, nie przejdzie że oddzielnie. Magnetyzm i prąd są nierozerwalnie związane). Czyli: magnesy, przekaźniki prądowe, lasery, działa magnetyczne czy zwykłe materiałoznawstwo na potrzeby optymalizacji pozostałych dziedzin.
-Mentalistyka- dziedzina naukowa z pogranicza magii zajmująca się manipulowaniem światem rzeczywistym za pomocą siły umysłu.
-Energetyka osobliwości- technologia kontroli czarnych dziur i wykorzystywania ich do pobierania energii. Nie może wzrosnąć wyżej niż (Mentalistyka + Technologie elektromagnetyczne)/2

Napędy:
-Podprzestrzenny (relatywistyczny)- nie wiem czy jest sens. Nawet na naszym poziomie cywilizacyjnym metodyka działania napędu jest znana.
-
-

Broń:
-
-
-

Osłony:
-
-
-

Specjalne:
-Informatyka - Jako ten wynalazek klasyfikujemy ogólny postęp nauk matematyczno-informatycznych. Pozwala ona na rozwijanie sieci komputerowych, systemów bezpieczeństwa, oprogramowania automatyki tak wojskowej jak i cywilnej, jak i rozwijania wszczepów dla samych Origian, które mają za zadanie wspomagać ich możliwości telepatyczne, obliczeniowe i umożliwiać komunikację z systemami informatycznymi. Internety we własnej głowie.
-
-

Wynalazki kluczowe:
-Meridia- Są to pułapki na światło z kryształu o właściwościach ciała doskonale przejrzystego i pokryte środkiem o idealnym współczynniku odbicia światła. Mogą przechowywać bez strat energię świetlną. Pojemność rzędu 500kWh/dm^3.

-

-

Sondy i drony:
-Yah - sonda zwiadowcza składająca się praktycznie z samych czujników, układów zasilania i komunikatora podprzestrzennego. Dobra, jest także mały napęd korygujący kierunek, choć główny pęd nadawany jest przy starcie. Próba ataku, uszkodzenie urządzenia albo nieautoryzowane majstrowanie przy elektronice skutkuje jego niemal natychmiastową detonacją.

-Yol z własnym napędem impulsowym (klasyczny odrzut, tylko wydajny przy małej masie), które składają się głównie z baterii anten i czujników. Z dużą prędkością jednocześnie uderzają one w statek przeciwnika, wbijają się zamontowanymi na czubku tytanowymi klinami i odcinają fizyczną komunikację ze światem zewnętrznym za pomocą małych generatorów pola magnetycznego. Następnie wychwytują sygnały przerwanych sieci bezprzewodowych i przez nie uderzają w system komputerowy przeciwnika za pomocą programów przechwytujących i bomb logicznych ukrytych pod postacią tak jawnego ataku, jak i szumu sugerującego próbę komunikacji z zewnątrz. W razie niepowodzenia uderzenia, albo wystąpienia problemów typu osłona każda z sond może wykorzystać mechanizm sprzężenia zwrotnego aby ulec detonacji. Możliwe jest zniszczenie osłon przeciwnika częścią z maszyn, a pozostałymi przeprowadzenie wspomnianego ataku.

-
avatar
Kalkstein

Liczba postów : 16
Join date : 02/03/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach